Irány a Ravelry!

8:02

Számos olyan horgolós oldal van, amit érdemes folyamatosan böngészné, hiszen szebbnél szebb apróságok kerülhetnek fel. Ilyen a Ravelry. Aki még nincs regisztrálva, az tegye meg gyorsan, mert szuper kis oldal, ahol kifogyhatatlan a minták tárháza.
Most néhány olyan gyerekeknek való mintát hoztam nektek, amik már jó ideje le vannak nekem mentve, mert szeretném egyszer elkészíteni őket... A képek alatt egy-egy linket találtok, amire kattintva megtaláljátok az ingyenes, bárki számára elérhető mintát. 


Ez a rózsaszín maci már nagyobb gyerekeknek való, hiszen a dekor, vagy más néven szempillafonal hátránya, hogy olykor-olykor hullajtja a szőrét. De mindenképpen mutatós és ölelgetnivaló.

ITT

Babafotózások elengedhetetlen kellékei a horgolt kiegészítők. Ez a darab is borzasztó édes.

ITT

A cipőkből pedig sosem elég, jó, ha az ember már picúrként elkezdi a gyűjtésüket...!

ITT

A zsiráf önmagában is aranyos lenne, de ilyen csörgőként még játékosabb.

ITT
Szundikendővel az alvás is könnyebb. Vagy az altatás?

ITT
Mondtam már hogy mindig kell egy plusz cipő???

ITT


Jó bogarászást és szép hétvégét!

Viki

amigurumi

A Gombolydából...

6:58

Az elmúlt egy-két hét nyűgössége után végre ismét azt érzem, hogy energikus vagyok, és egyszerre millió meg egy dolgot csinálnék. Az agyam persze a munkában is pörög. Ma hamarabb elszabadultam a szerkesztőségből, és néhány utcával arrébb betértem a Gombolydába. Mióta Debrecenben dolgozok, tanulok (most már élek is), időről-időre felkeresem az üzletet, mert nagyon kedvelem. Széles választékuk, és remek eladóik vannak, így az ember horgolnivágyó lánya szívesen vásárolgat mindenfélét. (Még olyat is, amire nincs szükség... lásd az én gyakori esetemet!)
Így végül nyolc gombolyag meseszép színű fonallal, egy kettes horgolótűvel, egy doboz szemjelölővel és néhány biztonsági szemmel blattyogtam ki a villamosomhoz. Idehaza pedig alaposabban megcsodáltam, megszagolgattam őket, és alig várom, hogy elkezdjem felhasználni őket. Néhány ötletem mindig van, tudjátok... ;)

És amit vettem:


Tudom, hogy mindkét fajta fonal nagyon népszerű, de még nem próbáltam őket eddig valamiért. Az olcsóbb kategóriába sorolhatóak, és csudajó a tapintásuk, a színeik között pedig megtalálhatóak a nagyon élénk és a finomabb pasztell színek is.


Bevallom őszintén, egy Tulip tűvel szemeztem, de mivel véges a pénztárcám, így az olcsóbbnál maradtam.

Jó, jó, szemjelölőre már tényleg nem volt szükségem, mert eddig is megoldottam a gemkapcsokkal, de nem volt szívem otthagyni, hiszen olyan gyönyörűek. 

Legyen szép napotok!

Viki

Visszatértem

8:54

Tudom, tudom... Nézhettek rám szemrehányóan, valóban elhanyagoltam mostanában a blogot, de képzeljétek: beköltöztem Debrecenbe, így az elmúlt heteim és hónapjaim a nagy változásokról szóltak. De higgyétek el, nem felejtkeztem meg rólatok, épp úgy, ahogyan a horgolásról sem. Készültek szebbnél-szebb fonalakból babaholmik, Star Wars figurák, rénszarvas, babák, meg miegymás. Aki követ Facebook-on, láthatja is ezeket egy-egy fotó erejéig, de igyekszem, hogy most, végre nyugalomban újra készülök nektek bejegyzésekkel, de legalábbis tippekkel mindenképpen. 
Most egy hosszú továbbképzés után összeállítottam nektek a mostani kedvenc meghorgolnivalóimat, amiket valószínűleg az elkövetkező hetek elnyúló éjszakáiban fogok megvalósítani.
Nem titok, hogy rajongok a Pinterest-ért, mindenkinek csak ajánlani tudom, hiszen csodaszép, és nagyszerű inspirációkat találhatunk profi és kezdő alkotóktól.

Ingyenes minta : ITT

podkins:    Harry Potter Amigurumi  — so cute and round!  Source: Little Yuzu:
A hétvégén igazi, hosszú Harry Potter maratont tartottunk L.-lel, így most már az új otthonunkban is kötelező lennie egy ilyen édes kis varázslónak. :)

Donut Rattle 5 by Jaravee, via Flickr:
Nagyon szeretem ezeket a bababarát holmikat, mert amellett, hogy szép játékok, még elkészíteni is igazi öröm őket.

Вязаный мишка:
Maciból pedig mind tudjuk, hogy sosem elég...

Pinocchio· Amigurumi crochet doll plush by www.BramaCrochet.com:
Pinokkió és az összes mesefigura elférne a polcomon azt hiszem. ^^
This is one crochet project that will make a big splash with the elementary-school set. Download a printable pattern and get started on yours today. #etsy #DIY:
Bár már sétálunk ki a télből, tavasszal és hűvös nyári estéken el tudnám képzelni, hogy ilyenben olvasgassak.

crochet doll amigurumi ballet ༺✿ƬⱤღ✿༻:
Rajongok ezekért a babákért.

Legyen szép estétek! Ígérem, hamarosan újból jelentkezem!

Viki

Bögremelegítőt karácsonyra!

7:48

Tudom, tudom! Régen írtam bejegyzést, de az az igazság, hogy sok-sok mentségem van erre. Az első és legfontosabb: nincs időm, így kevesebbet horgolok. Sajnos... :(
De mostanában igyekeztem magam összeszedni, egyre-másra készülnek a karácsonyi ajándékok. Ma három csudajó bögremelegítőt csináltam meg. Végre felhasználhattam a maradék vastag, meleg fonalaimat, szóval még a plusz öröm is meg van. 

Mindhárom különböző színű lett, de nagyon egyszerűek. Ez is volt a cél. Így minden időben, évszaktól függetlenül lehet használni. :) A nagy gomboknak azonban nem tudtam ellenállni, így mindegyikre az került. Ez azért is volt jó döntés, mert stabilabban össze lehet fogni őket. Rövidpálcákkal készültek.


És a képek...
Az egyértelmű kedvenc most ez...

Puha, rózsaszín

Szürke és narancs, bár itt inkább pirosba hajlik...




Viki

adorable

Hableány a Kreatív Horgolás-ból

12:10

Október 6-a sokunkat ,,lázban" tartott a héten. A Praktika Magazin jóvoltából ugyanis új horgolós magazin jelent meg az újságárusoknál. Én is tűkön ültem, hogy végre megkaparinthassam. A második próbálkozás sikerrel jár, jó néhány darab megtalálható volt Debrecenben a vasútállomáson lévő kis újságosnál. Azonnal le is kaptam egyet, majd boldog mosollyal az arcomon lapoztam át a munkahelyemen. 
A magazin maga 30 mintát tartalmaz és 790 Ft-ba kerül. Évszakonként fog megjelenni előre láthatóan, és a Simple Crochet magazin magyar megfelelője.
A héten csak csodálni volt időm, másra nem. Ma viszont végre nekiláttam a legcukibb projektnek, a hableánynak. A minta szerint 25 cm magas lenne, de mivel nem Catania-féle fonallal dolgoztam, ezért sokkal nagyobb lett. Azonnal kedvenccé vált, egy délután alatt be is lehetett fejezni. A hajjal kicsit meggyűlt a bajom, de végül az is sikerült. 
Nagy kedvenccé vált, és a magazin is. Alig várom, hogy a következő mintába is belebökhessem a tűmet. :)

Szerezzétek be ti is minél előbb, megéri!

Legyen szép hétvégétek drágáim, köszönöm, hogy velem vagytok!

Viki



6 kedvenc

8:57

Mikor az ember gőzerővel dolgozik, kevés ideje marad azokra a dolgokra, amik igazán feltöltik. Így vagyok ezzel én is. A napjaim úgy néznek ki, hogy 5 órakor kelek, és este fél 9-re érek haza. Így igazán nincs időm horgolni, a legnagyobb szívfájdalmamra... Egyedül az kárpótol, hogy szeretem a munkámat.

Na de mos összegyűjtöttem nektek 6 szuper-cuki dolgot, amibe biztosan ti is beleszerettek majd.

amigurumi free pattern: amigurumi free pattern:
Forrás: itt

Forrás: itt


Forrás: itt


Forrás: itt


Forrás: itt


Forrás: itt

Szép napot!

Viki

amigurumi

Mese Tacskó

11:29

A Mese Tacskó jellegzetességei: segíti a költözést, imádja a zenét, múzsaként funkcionál, elfér a táskádban így bátran járhattok az operába...
A tacsi ötlete akkor született meg, mikor az egyik legjobb barátnőm bejelentette: elköltözik Budapestre, ahol beszerez magának egy mini-tacskót. Úgy éreztem, muszáj valami ötlettel előállnom addig, míg az igazi megérkezik hozzá. A Mese Tacskó pedig a prototípus.
Azt tudnotok kell rólam, hogy bármilyen önző dolog is, a legszebb elsőket megtartom magamnak. :) A Tacskó pedig már készítés közben a szívemhez nőtt.
Többen is kértétek a mintát. Itt megtaláljátok: KATT, de hamarosan jövök a saját, ,,horgolmányosított verzióval is. :)
A Mese Tacskó minden talajon megáll a lábán... :D

Szereti a napsütést, de ,,őszi" hidegben született, így az a kedvenc évszaka...

:D


Viki



amigurumi

Hétszínvirág

8:51

Néhány napja elkészült az első Hétszínvirágom, most pedig egy kedves, virágimádó nagymamának csináltam egyet. Mivel sokaknak tetszett, úgy gondoltam, írok hozzá mintát is, hogy minél több emberhez eljuthasson.

Amire szükség van:
-sárga, piros, zöld, kék, lila, rózsaszín, fehér fonal
-2 gyöngy a szemeknek
-kulcstartókarika
-vatelin



Szirmok: (piros, zöld, kék, lila, rózsaszín, sárga, fehér)

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3-4-5.sor.: 1-1 rp végig (12)
6.sor.: *1 fogyasztás+1rp* (8)
7.sor.: 1-1 rp végig (8)

Fej: (sárga)

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3.sor.:* 2+1 rp* végig (18)
4-5-6-7.sor.: 1-1 rp végig (18)
8.sor.: *1rp+1 fogyasztás* (12)
9.sor.: fogyasztás végig (6)

Test: (rózsaszín)

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3.sor.: csak a belső hurokba horgolunk végig 1-1 rp-t. (12)
4-5.sor.: 1-1 rp végig (12)
6.sor.: *1rp+1 fogyasztás* (8)
7-8.sor.: 1-1 rp végig (8)

Szoknya: (piros)

2 lsz, a következőbe 2 félpálca, a következőbe 2 lsz leöltve. A következő szemtől ismételjük ezt.


Láb: (zöld)

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 1-1 rp végig (6)
A szemközti szembe bekapcsolunk egy kúszószemmel, aztán készítünk 10 lsz-et, és a test alsó részébe leöltjük.

Kar: (zöld)

1.sor.: 5 rp varázshurokba
2.sor.: 1-1 rp végig (5)
A szemközti szembe bekapcsolunk egy kúszószemmel, aztán készítünk 8 lsz-et, és a test felső részébe leöltjük.

A kulcstartóhoz készítettem egy 30 lsz-ből álló akasztót is.

Jó horgolást drágáim!

Viki

adorable

Horgolt bernáthegyi

8:05

Ahogy mondani szokás: a kutya az ember legjobb barátja. A mi kis Moszatunk is a család teljes értékű tagja, boldogan éli ,,kutyamindennapjait". Ő egy kis keverék, de attól függetlenül megcsodálom a nagytestű kutyákat is.


A bernáthegyik különösek kedvesek számomra. Emlékezzünk csak a Beethoven című filmekre. Hát nem imádnivaló?


Ezért is esett a választásom egy berni meghorgolására. A mintát az Amigurumi Winter Wonderland című könyvben találtam, amit bárki letölthet minimális összegért az alábbi címen: letöltés. Nekem a Zoomigurumi sorozat egyébként is nagy kedvencem, imádom a részletes, pontos és cuki mintákat. 


A kutyust maradék Mülleres fonalból készítettem, vatelinnel béleltem, és hármas tűt használtam hozzá. Így a magassága kb. 15 cm lett. 
Biztonsági szemet használtam hozzá, szerintem így sokkal édesebb lett, mint ha felvarrtam volna rá. 

Tegnap óriási vihar volt felénk, így nyugodtan be is fejezhettem.







Szép napot!

Viki

amigurumi

Kertész nyuszi

10:35

Néhány hete nagy nyúl lázban égtem ismét, már nem is tudom, hányadikat készítettem el. Eddig Elise, a balerina nyuszi volt az egyetlen tervezett nyuszim (ami nekem is tetszett), de most ez  kertész nyuszi pattant ki a fejemből. Remélem nektek is tetszik. egyelőre még tökéletesítem a mintát, de hamarosan jelentkezem vele. Ki az aki, biztosan elkészíti? :)

A dilemma a következő: Kalappal, vagy kalap nélkül cukibb?

Nos? Kalappal, vagy kalap nélkül?
Valamiért nekem kalap nélkül aranyosabb...

...de anya kalappal szereti... :)

Szép napot drágáim!

Viki