adorable

Hableány a Kreatív Horgolás-ból

12:10

Október 6-a sokunkat ,,lázban" tartott a héten. A Praktika Magazin jóvoltából ugyanis új horgolós magazin jelent meg az újságárusoknál. Én is tűkön ültem, hogy végre megkaparinthassam. A második próbálkozás sikerrel jár, jó néhány darab megtalálható volt Debrecenben a vasútállomáson lévő kis újságosnál. Azonnal le is kaptam egyet, majd boldog mosollyal az arcomon lapoztam át a munkahelyemen. 
A magazin maga 30 mintát tartalmaz és 790 Ft-ba kerül. Évszakonként fog megjelenni előre láthatóan, és a Simple Crochet magazin magyar megfelelője.
A héten csak csodálni volt időm, másra nem. Ma viszont végre nekiláttam a legcukibb projektnek, a hableánynak. A minta szerint 25 cm magas lenne, de mivel nem Catania-féle fonallal dolgoztam, ezért sokkal nagyobb lett. Azonnal kedvenccé vált, egy délután alatt be is lehetett fejezni. A hajjal kicsit meggyűlt a bajom, de végül az is sikerült. 
Nagy kedvenccé vált, és a magazin is. Alig várom, hogy a következő mintába is belebökhessem a tűmet. :)

Szerezzétek be ti is minél előbb, megéri!

Legyen szép hétvégétek drágáim, köszönöm, hogy velem vagytok!

Viki



6 kedvenc

8:57

Mikor az ember gőzerővel dolgozik, kevés ideje marad azokra a dolgokra, amik igazán feltöltik. Így vagyok ezzel én is. A napjaim úgy néznek ki, hogy 5 órakor kelek, és este fél 9-re érek haza. Így igazán nincs időm horgolni, a legnagyobb szívfájdalmamra... Egyedül az kárpótol, hogy szeretem a munkámat.

Na de mos összegyűjtöttem nektek 6 szuper-cuki dolgot, amibe biztosan ti is beleszerettek majd.

amigurumi free pattern: amigurumi free pattern:
Forrás: itt

Forrás: itt


Forrás: itt


Forrás: itt


Forrás: itt


Forrás: itt

Szép napot!

Viki

amigurumi

Mese Tacskó

11:29

A Mese Tacskó jellegzetességei: segíti a költözést, imádja a zenét, múzsaként funkcionál, elfér a táskádban így bátran járhattok az operába...
A tacsi ötlete akkor született meg, mikor az egyik legjobb barátnőm bejelentette: elköltözik Budapestre, ahol beszerez magának egy mini-tacskót. Úgy éreztem, muszáj valami ötlettel előállnom addig, míg az igazi megérkezik hozzá. A Mese Tacskó pedig a prototípus.
Azt tudnotok kell rólam, hogy bármilyen önző dolog is, a legszebb elsőket megtartom magamnak. :) A Tacskó pedig már készítés közben a szívemhez nőtt.
Többen is kértétek a mintát. Itt megtaláljátok: KATT, de hamarosan jövök a saját, ,,horgolmányosított verzióval is. :)
A Mese Tacskó minden talajon megáll a lábán... :D

Szereti a napsütést, de ,,őszi" hidegben született, így az a kedvenc évszaka...

:D


Viki



amigurumi

Hétszínvirág

8:51

Néhány napja elkészült az első Hétszínvirágom, most pedig egy kedves, virágimádó nagymamának csináltam egyet. Mivel sokaknak tetszett, úgy gondoltam, írok hozzá mintát is, hogy minél több emberhez eljuthasson.

Amire szükség van:
-sárga, piros, zöld, kék, lila, rózsaszín, fehér fonal
-2 gyöngy a szemeknek
-kulcstartókarika
-vatelin



Szirmok: (piros, zöld, kék, lila, rózsaszín, sárga, fehér)

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3-4-5.sor.: 1-1 rp végig (12)
6.sor.: *1 fogyasztás+1rp* (8)
7.sor.: 1-1 rp végig (8)

Fej: (sárga)

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3.sor.:* 2+1 rp* végig (18)
4-5-6-7.sor.: 1-1 rp végig (18)
8.sor.: *1rp+1 fogyasztás* (12)
9.sor.: fogyasztás végig (6)

Test: (rózsaszín)

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3.sor.: csak a belső hurokba horgolunk végig 1-1 rp-t. (12)
4-5.sor.: 1-1 rp végig (12)
6.sor.: *1rp+1 fogyasztás* (8)
7-8.sor.: 1-1 rp végig (8)

Szoknya: (piros)

2 lsz, a következőbe 2 félpálca, a következőbe 2 lsz leöltve. A következő szemtől ismételjük ezt.


Láb: (zöld)

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 1-1 rp végig (6)
A szemközti szembe bekapcsolunk egy kúszószemmel, aztán készítünk 10 lsz-et, és a test alsó részébe leöltjük.

Kar: (zöld)

1.sor.: 5 rp varázshurokba
2.sor.: 1-1 rp végig (5)
A szemközti szembe bekapcsolunk egy kúszószemmel, aztán készítünk 8 lsz-et, és a test felső részébe leöltjük.

A kulcstartóhoz készítettem egy 30 lsz-ből álló akasztót is.

Jó horgolást drágáim!

Viki

adorable

Horgolt bernáthegyi

8:05

Ahogy mondani szokás: a kutya az ember legjobb barátja. A mi kis Moszatunk is a család teljes értékű tagja, boldogan éli ,,kutyamindennapjait". Ő egy kis keverék, de attól függetlenül megcsodálom a nagytestű kutyákat is.


A bernáthegyik különösek kedvesek számomra. Emlékezzünk csak a Beethoven című filmekre. Hát nem imádnivaló?


Ezért is esett a választásom egy berni meghorgolására. A mintát az Amigurumi Winter Wonderland című könyvben találtam, amit bárki letölthet minimális összegért az alábbi címen: letöltés. Nekem a Zoomigurumi sorozat egyébként is nagy kedvencem, imádom a részletes, pontos és cuki mintákat. 


A kutyust maradék Mülleres fonalból készítettem, vatelinnel béleltem, és hármas tűt használtam hozzá. Így a magassága kb. 15 cm lett. 
Biztonsági szemet használtam hozzá, szerintem így sokkal édesebb lett, mint ha felvarrtam volna rá. 

Tegnap óriási vihar volt felénk, így nyugodtan be is fejezhettem.







Szép napot!

Viki

amigurumi

Kertész nyuszi

10:35

Néhány hete nagy nyúl lázban égtem ismét, már nem is tudom, hányadikat készítettem el. Eddig Elise, a balerina nyuszi volt az egyetlen tervezett nyuszim (ami nekem is tetszett), de most ez  kertész nyuszi pattant ki a fejemből. Remélem nektek is tetszik. egyelőre még tökéletesítem a mintát, de hamarosan jelentkezem vele. Ki az aki, biztosan elkészíti? :)

A dilemma a következő: Kalappal, vagy kalap nélkül cukibb?

Nos? Kalappal, vagy kalap nélkül?
Valamiért nekem kalap nélkül aranyosabb...

...de anya kalappal szereti... :)

Szép napot drágáim!

Viki

crochet

Minyonos telefontartó

9:52

Nagyon tudok örülni, mikor valami olyat készítek, ami nagyon tetszik nektek. A tegnapi Facebook poszt alá pedig többen jeleztétek, hogy örülnétek a minyonos telefontartó mintájának, szóval íme... :)

Az én telefonom egy LG L65-ös, ami azt jelenti, hogy egy 12x6,5 cm nagyságú tokot készítettem. Ez néhány nagyobb készülékre is tökéletes a fonal rugalmassága miatt.


Amire szükség van:
-Ctanaia minőségű fonal: fekete, fehér, sárga, kék
-Hármas horgolótű
-Tű, cérna


Tok: (sárga+kék fonal)
KÉK
1.sor.: 27 lsz-et készítünk, ezt összekapcsoljuk
2-8.sor.: 1-1 rp végig
Én körkörösen horgoltam, hogy ne egyen feltűnő a sorok összekapcsolása.
SÁRGA
9-25.sor.: 1-1 rp végig
Ha ezzel megvagyunk, akkor a kék nyílást egyszerűen kúszószemmel összehorgoljuk a belsején. 

SZEMEK (fehér+fekete+szürke fonal)
FEKETE
1.sor.: 6 rp varázshurokba
FEHÉR
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
SZÜRKE
3.sor.: (2+1 rp) végig (18)
4.sor.: csak a belső hurokba készítünk 1-1 rp-t. (18)
5.sor.: (1+1 fogyasztás) végig (12)

SZÍJ (fekete)
22 lsz-be készítünk 1-1 rp-t

Ezután már csak a szájat kell felvarrnunk, valamint az alkatrészeket.  
Én már most imádom a kis tokot. Ha Ti is elkészítitek, küldjétek el nekem itt, vagy Facebook-on. :)

Szép napot!

Viki

adorable

Horgolt Agnes

3:58

Régi tervem volt, hogy a minyonok mellé készítek végre egy Agnes-t is. Egy kedves ismerősöm kérésére végre el is készítettem. Tegnap került le a tűről, kicsit vacakoltam ugyan vele...


Vatelinnel tömtem ki, 2,5-es tűvel készítettem. (Azt hiszem legalábbis. Még az első tűm volt az említett, azóta pedig lekopott róla a szám. :D) A fonalakat innen-onnan szereztem be. (Müller, turi, fonalbolt)
Kb 25 cm magas lett, így igen mutatós lett nagyságilag is. Nagyon örülök, hogy elkészíthettem, és ezúton és köszönöm a mintát a littleyarnfriend gondos-kezű írójának. :)
A mintát megtaláljátok itt: MINTA

Ezen az oldalon egyébként számos szuper, és cuki mintát találhattok, szóval csak ajánlani tudom. Személyes kedvenceim egyike. :)

Hamarosan pedig jön a MINYONOK című mozi, szóval addig is horgoljatok szorgosan. :)


amigurumi

Olaf-Jégvarázs

9:26

A Jégvarázs néhány hónapja óriási sikert aratott, így a Horgolmányok közül sem maradhatott ki a híres Olaf. :) Kb 30 cm magasra sikerült, talán kicsit kisebbre, vatelinnel béleltem, így teljesen mosható. Imádom, amiért olyan kis ruganyos. :D

Amire szükség van...
-fehér, narancssárga, fekete fonal
-3-as horgolótű
-vatelin
-tű, cérna
-2 fekete gomb, vagy biztonsági szem

Olaf mintáját megtaláljátok itt: MINTA
Szerettem volna saját mintát készíteni, de ez olyan tökéletesen, hogy felesleges lenne. :) Imádtam horgolni, szerintem nagyon vuki lett. :)





adorable

Horgolt minyon

15:04

Néhány hét, és mi is láthatjuk a mozikban a Minyonokat. Szerintem nincs olyan, aki ne ismerje a kis cukikat, sokan pedig egyenesen imádják őket. Khm... khmmm... köztük én is. :D Ez a kedvenc mintám, mostanában nagyan sokat készítek, aminek igazán örülök. A figura kb 14 cm magas.

Ami szükséges:
-sárga, kék, szürke, fekete, fehér fonal
-vatelin
-3-as horgolótű
-olló, tű

Test (sárga):

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3.sor.: (1rp+2 rp) végig (18)
4.sor.: (1rp+1rp+2 rp) végig (24)
5.sor.: (1rp+1rp+1rp+2 rp) végig (30)
6.sor.: (1rp+1rp+1rp+1rp+2 rp) végig (36)
7-21.sor.: 1-1 rp végig (36)
22.sor.:  (1 rp+1rp+1rp+1rp+fogyasztás) végig (30)
23.sor.: (1 rp+1rp+1rp+fogyasztás) végig  (24)
24.sor.: (1 rp+1rp+fogyasztás) végig  (18)
Tömjük ki!
25.sor.: (1 rp+fogyasztás) végig  (12)
26.sor.: fogyasztás végig (6)

Cipő (fekete) 2x:

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3.sor.: 1-1 rp a külső hurkokba (12)
4.sor.: fogyasztás végig (6)



Kesztyű (fekete) 2x:

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 1-1 rp végig (6)
3.sor.: (1rp+2rp) végig (9)

Kéz (sárga) 2x:

1.sor.: 5 lsz, a másodikba visszakapcsolunk, és készítünk 4 rp-t
2-4.sor.: 1-1 rp végig

Szem (fehér) 2x:

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)

Szemüveg (szürke) 2x:

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3.sor.: (1 rp+2rp) végig (18)
4.sor.: 1-1 rp végig, de csak a külső hurkokba (18)
5.sor.: (1 rp+1 fogyasztás) (12)

Szemüvegpánt (fekete):

25 lsz-et készítünk, mindegyikbe 1-1 rp-t.

Nadrág (kék):

1.sor.: 6 rp varázshurokba
2.sor.: 2-2 rp mindenhová (12)
3.sor.: (1rp+2 rp) végig (18)
4.sor.: (1rp+1rp+2 rp) végig (24)
5.sor.: (1rp+1rp+1rp+2 rp) végig (30)
6.sor.: (1rp+1rp+1rp+1rp+2 rp) végig (36)
7-9.sor.: 1-1 rp (36)
10.sor.: készítünk 10 rp-t, majd fordulunk (10)
11-12.sor.: 1-1 rp ezen a 10 szemen keresztül (10). Készítünk 26 lsz-et, majd visszacsatolunk z első szembe kúszószemmel.
13.sor.: 1-1 rp végig (36)
A nadrág közepére feketével varrjunk egy kis kört.

 Ezután már csak az összevarrás maradt hátra. Remélem sokatoknak okoz örömet a minta. :) Iratkozzatok fel itt a blogon, hogy ne maradjatok le egy új mintáról sem, valamint kövessetek Facebook-on! :)


Szép napot!

Viki