amiguru

Vigyázz, kész... PINGVIN!

8:19

Mikor megtanultam a horgolás alapjait, elkezdtem nagyobb projekteket is csinálni, mint egy-egy fülbevaló, vagy kulcstartó. És azóta szeretek arra gondolni, hogy azok, amiket most készítek, majd örömet fognak okozni egyszer a gyereke(i)mnek.
Persze addig is nekem csalnak mosolyt az arcomra. Nem csak a kész eredménnyel, de a horgolás élvezetével is.
Ezúttal egy pingvinre esett a választásom, ami azért különleges, mert... nos, Zöld!
Khm-khm... ez egyrészt annak köszönhető, hogy az eredeti is rendhagyó színű, másrészt nem akartam várni hétfőig fekete fonal vásárlásával.
Igazi, lazítós horgolás volt. Mr. Pingu pedig azóta úgy tűnik, birtokba vette az új fürdőszobánkat.



 Jó horgolást!

Viki


inspiráció

Mosolyogj!

9:50

Egy kis kedvcsinálás sosem árt, így ma egy újabb bejegyzéssel készültem nektek mindenféle szépséggel és jósággal, ezúttal horgolással, és ,,más egyebekkel" együtt.

A nyíregyházi múzeum előtt néhány hete mindig megnézem ezt a ,,párt." :)


Új kedvenc üzletem lett. Egy bevásárlóközpont legszebb dolgai vannak benne


Rajongok az  Igazi mackókért


Ma készítettem
 És íme az ötletelő a Pinterest-ről...


Gyönyörű nyakláncokra lehet ráakadni az interneten is

Levendula <3



Egy falat kötöttség...


Legyen szép napotok drágáim. :))
Köszönöm, hogy olvastok. :) Sok puszi nektek érte!!!

Viki

crochet

Horgolt zsebkendőtartó

10:48

Gondolom, nem mondok újdonságot azzal, hogy a legtöbb nőnek nincs akkora táskája, amekkora


elég lenne számára. Ez főként abban gyökerezik, hogy rengeteg cuccal járunk el otthonról. Senki nem róhatja fel ezt nekünk...! :D
De ha lehet, akkor persze mi is stílusosan ,,lomolunk". Nálam a papírzsebkendők azok, amik folyton rendetlenség hatását keltik. Teljesen mindegy, hogy néhányat csak bedobok a táskámba, vagy pedig külön csomagoltat vásárolok, azok ugyanis előbb-utóbb kihullanak.
Éppen ezért készítettem el az első papírzsepi tartót. Ez a Facebook-os nyereményjáték egyik nyereménye. De annyira megtetszett anuykámnak, hogy ő is kért egyet, én pedig örömmel el is készítettem.
16 lsz-ből áll, minden sor minden szemébe horgoltam 1-1 rp-t 22 soron keresztül. Ezután már csak az összehorgolás marad hátra. 
Lássunk csak néhány képet róla. 
Dupla szállal horgoltam

Íme a sok-sok rövidpálca

És a kész horgolmány...



Jó horgolást!

Viki

amigurumi

Egy horgolt panda születése

10:27

Van, hogy, hogy mikor az ember elkezdi a szabadságát, mindent egyszerre szeretne csinálni. Azonban idővel rájövünk, ez nem kivitelezhető. A mai napon sikerült egy kis időt teremtenem a horgolásra. A Ravelry-n rengeteg jó mintát lehet találni, én is bőszen teszegetem el őket a kedvencek közé.
Így került az utamba egy panda leírása is.
Volt egy kis maradék fonalam, és rövid idő alatt meg is született. Egy szuper, vitorláshajós gombot is szereztem neki, így a ruhája teljesen egyedi lett. :)
Mivel a szerző kimondottan kérte, hogy az eredeti mintát osszuk meg, így én is ezt teszem. 
A leírás a kezdőknek is érthető, de aki elakad, az szóljon bátran. :)
Egy kis változtatást eszközöltem rajta, de szerintem nagyon cuki így is. :)



A gombot egy babasapkára szántam, de rájöttem, túl kicsi. A pandának viszont tökéletes lett. :) (60 Ft)
 Jó horgolást és kellemes pihenést!

Viki

kendő

Nagyobb projekt türelmeseknek: azaz a top 5 kendő

10:10

Nyári estéken, mikor nyaralás közben körbeüljük a tábortüzet, vagy csak lábunkat lógatva ülünk egy teraszon, szükségünk lehet egy vékony pulóverre. Nekünk, horgolóknak és kötőknek pedig egy könnyű vállkendőre.
Aki szereti a nagyobb projekteket, és van elég türelme, annak a legjobb projekt egy ilyen elkészítése. Hogy tudjatok választani kedvetekre valót, mutatok néhány képet.
Nekem személyesen ez az 5 kedvencem.

Fizetős minta : itt

Ezt a darabot egy tópartra, vagy strandra is magunkkal vihetjük. Forrás: itt
Egészen különlegessé tehetjük a nagyobb kendőnket, ha egy övvel összefogjuk őket. Forrás: itt

És vannak csodás, romantikus darabok is. :) Forrás: itt
És a gyerekek sem maradhatnak ki sosem. :) Ingyenes angol minta: itt

Szép napot!

Viki

dekor

Újabb mosolyra csalogató...

6:02

Hogy ne csak elrohanjanak mellettünk a napok, érdemes minden szépre nyitottnak lenni. Hónapok óta gyűjtögetem a szebbnél-szebb dolgokat, amik elém kerülnek. Összegyűjtöttem hát nektek néhányat, amik igazán a szívemhez nőttek. :)) A képek között néhány olyan is van, ami számomra kedves eseményeket őrizgetnek.

Imádom ezt az üzletet! Nagyon drága minden, de azért a nyálcsorgatás megengedett. ;)





A kirakat pedig ezen a héten matrózos...



A természet sem maradhat ki, ha már szépségről beszélünk. :)

Máriapócson 

A máriapócsi templom

Volt szerencsém a munkám során kilátogatni egy lufirekordra Dombrádra. :)

A mindennapokba pedig mosolyt csal, ha az ember a ,,Fecske" vonaton utazik. :)

De a legszebb mégis az, amikor olyanokkal vagyunk, akiket szeretünk...

Bakelitkiállításon is jártam. Rengeteg lemezt megcsodáltam. :)


A szerencsesütik a gyengéim. :D

A kínai leves is úgy a finom, ha a szeretteinkkel esszük meg.

Ez pedig egy mai kép... :D Papírboltban.

Szép napot! Járjatok nyitott szemmel!

Viki

amigurumi

Batman... kezdődik

9:41

A szemfülesek már látahatták a legutóbbi munkámat: Batman-t. Alapvetően szeretjük mindannyian a hősöket, de a denevérember kimondottan sokak kedvence. Így az enyém, és az egyik barátőmé is. Neki készítettem a köpeny nélküli hőst, ugyanis néhány hétig Budapesten lakik, és szerettem volna meglepni valamivel. :)
Szerintem nagyon örült neki, azóta is az ágyán fetreng Batman.
A leírást angolul találtam meg én is. Magyarul nem szeretném lefordítani, mert a szerző kimondottan szeretné eredeti nyelven terjeszteni. :) De azért ide belinkelem nektek. Alap nyelvtudással, vagy a rövidítések ismeretével, és fordítóval könnyen kisilabizálható a minta. Itt






Szép napot!

Viki

cserépmelegítő

Kötött cserépmelegítő

9:24



Tudom, hogy a nagy melegben még a virágaim, és a cserepeik sem fáznak, de nem tudtam ellenállni annak a fonalnak, amit nem túl régen vettem 300 forintért egy 10-es kötőtűvel együtt Nyíregyháza egyik turkálójában.
Mellesleg megjegyzem, igazi kincsekre lehet ott találni, csak jó helyen kell lenni, jó időben.
Egy nagyon szuper vastag fonal volt a tűhöz, és sajnáltam volna, ha nem használom fel semmire. Elég kicsi gombolyag, hiszen csak 50 grammos volt, és nem találtam volna ugyanolyat, így kicsi projektet kellett választanom. 
Hetekig csak rakosgattam jobbra meg balra, megsimogattam, majd eltettem.
Most viszont lázba hozott a kötés,és esti nyugtatóként, munka után kötögettem. Nem megy még tl jól, de azért boldogan készítettem egyik szemet a másik után.
13 simból készült az egész, és addig folytattam, amíg a gombolyag el nem fogyott. A hátulján pedig egy kis megkötős részt csináltam.
Az általános iskolámból való ballagásomkor kaptam bambuszt, ami azóta is éldegél a szobámban. (Igazán szívós, ha engem kérdeztek. :D)


Szép napot nektek!

Viki

étel

Amitől biztosan megjön az étvágyad...

11:50

Aki ismer, az tudja, hogy nagyon szeretek enni. Mondhatjuk azt is, hogy a hobby-m. Mostanában pedig el is kezdtem miatta nyúzni magam egy szobabiciklin. Amikor pedig a két legkedvesebb hobbím találkozik, na abból készülnek a horgolt ételek: húsok, italok, édességek...
Összegyűjtöttem nektek a kedvenc étel-képeimet, amit akár ti is elkészíthettek. A bejegyzés végére garantáltan a hűtő felé fogjátok venni az irányt! ;)

Sok finomságot kaptunk már a tengeren túlról, de a palacsintájuk mindent visz. itt

Ez pedig az etsy-ről a sütiimádók mennyországa.

Egy kis angol tudással ti is elkészíthetitek ezt a finomságot. itt

A meleg napokra pedig jöhet egy ilyen... itt

Meglepettek lehetnek a gyerekek, akik ilyet kapnak uzsonnára, és csak az iskolában veszik észre. itt

Egész héten a meggy körül forgott nálunk minden: szörp, befőtt, lekvár... itt

Egy jó reggeli alapanyaga... itt

Imádom a gyümölcsöket. :3 itt

Most pedig öblítsünk le mindent egy jó erős feketével. itt

Ugye, hogy az evésre gondoltok?

Szép napot!

Viki