amigurumi

Batman... kezdődik

9:41

A szemfülesek már látahatták a legutóbbi munkámat: Batman-t. Alapvetően szeretjük mindannyian a hősöket, de a denevérember kimondottan sokak kedvence. Így az enyém, és az egyik barátőmé is. Neki készítettem a köpeny nélküli hőst, ugyanis néhány hétig Budapesten lakik, és szerettem volna meglepni valamivel. :)
Szerintem nagyon örült neki, azóta is az ágyán fetreng Batman.
A leírást angolul találtam meg én is. Magyarul nem szeretném lefordítani, mert a szerző kimondottan szeretné eredeti nyelven terjeszteni. :) De azért ide belinkelem nektek. Alap nyelvtudással, vagy a rövidítések ismeretével, és fordítóval könnyen kisilabizálható a minta. Itt






Szép napot!

Viki

cserépmelegítő

Kötött cserépmelegítő

9:24



Tudom, hogy a nagy melegben még a virágaim, és a cserepeik sem fáznak, de nem tudtam ellenállni annak a fonalnak, amit nem túl régen vettem 300 forintért egy 10-es kötőtűvel együtt Nyíregyháza egyik turkálójában.
Mellesleg megjegyzem, igazi kincsekre lehet ott találni, csak jó helyen kell lenni, jó időben.
Egy nagyon szuper vastag fonal volt a tűhöz, és sajnáltam volna, ha nem használom fel semmire. Elég kicsi gombolyag, hiszen csak 50 grammos volt, és nem találtam volna ugyanolyat, így kicsi projektet kellett választanom. 
Hetekig csak rakosgattam jobbra meg balra, megsimogattam, majd eltettem.
Most viszont lázba hozott a kötés,és esti nyugtatóként, munka után kötögettem. Nem megy még tl jól, de azért boldogan készítettem egyik szemet a másik után.
13 simból készült az egész, és addig folytattam, amíg a gombolyag el nem fogyott. A hátulján pedig egy kis megkötős részt csináltam.
Az általános iskolámból való ballagásomkor kaptam bambuszt, ami azóta is éldegél a szobámban. (Igazán szívós, ha engem kérdeztek. :D)


Szép napot nektek!

Viki

étel

Amitől biztosan megjön az étvágyad...

11:50

Aki ismer, az tudja, hogy nagyon szeretek enni. Mondhatjuk azt is, hogy a hobby-m. Mostanában pedig el is kezdtem miatta nyúzni magam egy szobabiciklin. Amikor pedig a két legkedvesebb hobbím találkozik, na abból készülnek a horgolt ételek: húsok, italok, édességek...
Összegyűjtöttem nektek a kedvenc étel-képeimet, amit akár ti is elkészíthettek. A bejegyzés végére garantáltan a hűtő felé fogjátok venni az irányt! ;)

Sok finomságot kaptunk már a tengeren túlról, de a palacsintájuk mindent visz. itt

Ez pedig az etsy-ről a sütiimádók mennyországa.

Egy kis angol tudással ti is elkészíthetitek ezt a finomságot. itt

A meleg napokra pedig jöhet egy ilyen... itt

Meglepettek lehetnek a gyerekek, akik ilyet kapnak uzsonnára, és csak az iskolában veszik észre. itt

Egész héten a meggy körül forgott nálunk minden: szörp, befőtt, lekvár... itt

Egy jó reggeli alapanyaga... itt

Imádom a gyümölcsöket. :3 itt

Most pedig öblítsünk le mindent egy jó erős feketével. itt

Ugye, hogy az evésre gondoltok?

Szép napot!

Viki

amigurumi

Horgolt csiga 2.

11:27

Aki követ Facebook-on, az tudja, hogy a héten panaszoltam el a bánatom, amiért nem találok tetszetős csiga mintát. Erre jött is a segítség rögtön, amiért most is hálás vagyok, hiszen egy álom volt horgolni a csiga-bigát. :) Meg is mutatom nektek képekben, milyen lett, valamint linkelem a címet, ahonnan ti is elkészíthetitek, hiszen MAGYAR a leírása. :)
4-es horgolótűvel dolgoztam, és Red Heart Lisa-val. Elég nagy lett, kb. 25 cm magas a szarvaival együtt.
Mivel letudtad tegnap az államvizsgát, a mai napot horgolással töltöttem. Egy következő bejegyzésben csokorba foglalom, hogy mik is készültek el.... :)

Addig is szép napot, és jó horgolást!! :)
 És jöjjenek a képek:







inspiráció

Inspirációim az államvizsgáig

9:43

Holnap felvételizek a Debreceni Egyetemre, szerdán pedig államvizsgázok, így az elmúlt néhány hétben nem volt alkalmam annyit horgolni, amennyit valóban szerettem volna. Persze ez nem azt jelenti, hogy ne csorgattam volna a nyálam a szebbnél szebb alkotásokra, és rengeteg képet mentettem le a gépemre, amiket a hét leteltével szeretnék megvalósítani. (persze csak szépen sorjában)
Ebben a bejegyzésben megmutatom nektek, hogy mik azok, amikért már nagyon fáj a Horgolmányos-szívem. Ígérem a hét végén már aktivizálom magam, és jönnek a leckék, a tippek és ötletek, na meg megannyi leírás... :)












...és ez csak néhány a sok csodás és kedves dolog közül. Nem írom most ki minden képnek a forrását, ha a Pinterest oldalara kapcsoltok, ott megtalálhatjátok ezeket a képeket, és a forrásukat is. :)

Sok puszi nektek! Szorítsatok holnap és szerdán! :)

Viki

lecke

4. lecke: A rövidpálca készítése

2:13

Ismét egy hét, hát újra jön egy lecke, amiben megmutatom, hogyan készíthettek rövidpálcát.
A rövidítése az oldalon: rp
És egy képes segítség:
Forrás: gombolyag.blog.hu



A videó pedig a készítésről fentebb:
Gyakran az első sor a legnehezebb, és a legkevésbé szép, de kis gyakorlással az is tökéletes lehet. Az összes pálca közül a rövidpálca a legegyszerűbb és a legalacsonyabb.

Sok sikert!

Viki

fonal

2.lecke:Hogyan válasszunk fonalat?

0:52

Úgy, ahogyan a tűkből is létezik számos fajta, úgy a fonalak mérete, vastagsága sem ugyanolyan. 
Ugyanolyan fonalat használunk többnyire horgoláshoz és kötéshez is. Általában gombolyagban, 50 vagy 100 grammos súlyban lehet kapni. Anyagukban lehetnek természetesek, vagy akár szintetikusak is. A vastagabb fonalak több szál összesodrásával készülnek, de más vastagságú maga a szál is, hiszen különböző a gyapjú, a műszálas és a pamut fonal is. 
A horgoláshoz a gyapjú és a növényi vagy állati eredetű fonalat ajánlom, az vált be eddig a legjobban. Ezek nagyon puhák és rugalmasak. De mikor gyerekeknek, babáknak horgolok, akkor szintetikus anyagot, vagy pamutot választok, mert azok jól bírják a ,,gyűrődést" és a mosást. 
Kezdetnek mindenképpen ajánlanám a görcsöktől (bolyhoktól) mentes fonalat, mert azzal nehezebb horgolni, elrejtik ugyanis a szemeket. Mai napig nem igazán szeretem ezeket, bár idővel a színátmenetes fonalakat nektek is érdemes kipróbálni, mert gyönyörű dolgokat lehet belőle készíteni. 

Ha nincs a közeletekben kifejezetten fonalakat áruló üzlet, akkor érdesem szétnézi textilboltokban is. És ha van kedvetek ugorjatok be olykor egy-egy turkálóba, mert rengeteg fonal-kincset találhattok bontatlan, vadonatúj állapotban. Néhányszor volt már ezzel kapcsolatban szerencsém.

Fonalvásárláskor mindig nézzétek meg a papírt. Ezen fel van tüntetve, hogy a fonal milyen vastagságú, hány méter hosszú gombolyagról van szó és hogy hány fokon mosható. A gombolyagokból pedig a munka végén érdemes egy 10 cm-es darabot eltenni, hogy tudjuk, esetleg ilyen fonalat kell még vennünk utánpótlásként.

Viszont vannak úgynevezett textilfonalak, melyek vastagságuk miatt tökéletesen alkalmasak szőnyeg készítéséhez például a fürdőszobába. Ha nem akartok rendelni, vagy vásárolni ilyeneket, akkor akár házilag, elhasznált pólóból is készíthettek 1-1 gombolyagot. Ennek a neve a pólófonal. ilyenből készítettem már tárolókat, kosarakat is.

Jó nézelődést, ugorjatok be a Facebook oldalra is, még több ötletért!

Szép napot!

Viki

Képek forrása: Pinterest és Horgolmány

alapok

1.lecke: Ha most kezded a horgolást

9:07

Egy új rovat első leckéjét olvashatjátok, ami néhány héten keresztül újabb és újabb érdekességeket és hasznos infirmációkat fog nektek nyújtani remélhetőleg.



Ahogy az a címből is kiderül, az alapoktól kezdjük.

Sokak szerint a horgolás már a kőkorszakban is létezett, míg mások elmondása szerint csak későbbre tehető a megjelenése. A helyszín pedig Kína vagy az arab vidék. A legrégebbi horgolt minta viszont vélhetőleg a XVI. századból maradt ránk. Ez templomi dísz volt. 

A legnagyobb különbség horgolás és kötés között, hogy a horgoláshoz csak egy tűt használunk. Emellett pedig plusz jó dolog, hogy visszabontani és számolni is sokkal könnyebb. 

Ahhoz, hogy valaki elkezdjen horgolni, nincs másra szüksége, mint egy horgolótűre, és gombolyag puha fonalra. Én is így kezdtem több mint egy éve, bár most azt javaslom a kezdő horgolóknak, hogy 4-es, vagy 5-ör tűvel dolgozzanak, valamint valami közepes vastagságú fonallal. elárulom nektek, hogy én egy Piroskával kezdtem, és egy hozzá való tűvel, szóval gyakran meggyűlt vele a bajom. :D
Ezen kívül hasznos, ha van színes gemkapocs szemjelölőnek, egy kisebb olló, tű és cérna és néhány gombostű. 

A legjobb fajta horgolótű az, amelyik a kezetekre esik, amelyikkel a legkényelmesebb dolgozni. De ha nagyon csúszós, selymes a fonal, akkor könnyebb a munka a fából készült tűvel.
Ha megvan a tű, akkor tároláskor a hegye mindig védve legyen, hiszen ha megsérül, akkor a szálak bele fognak akadni.

Horgolással rengeteg szépséget lehet készíteni. Sok embernek csak a terítők jutnak eszükbe, ha meghallják, mit csinálok szabadidőmben, pedig legtöbbször játékokat, ékszereket készítek. Persze a ruhák is gyönyörűek tudnak lenni.

Ha kedvet kaptatok a horgoláshoz, akkor nézzetek szét ötletekért az oldalamon, és keressetek meg nyugodtan. 
Hamarosan pedig jövök a következő résszel. :)



Szép napot!

Viki

crochet home

Horgolt függöny-szegély

2:22

Tegnap este a Szombat esti tánc - A nagy félrelépés nézése közben kezdtem el egy régóta dédelgetett mini-projektem. Az ajtómon egy nagy üveg van, ami miatt éjszakánként nem tudok aludni, hiszen valamennyi fényt átenged, így egy ideje
függöny van rajta. De nagyon unalmasnak találtam, így azt gondoltam, feldobom egy szegéllyel. Nem akartam túl egyszerűt, éreztem, hogy ki kell kapcsolódnom, és ilyenkor a nehezebb mintákat szeretem. Bár a végére kiderült ez is egyszerűbb volt, mint első ránézésre tűnt. :)
A mintát itt találjátok: minta, de mivel én is jobban szeretem a magyar leírást, ezért lefordítom nektek, hátha valaki kedvet kap az alkotáshoz. :)
A minta érdekessége, hogy vízszintesen, hanem függőlegesen kell horgolni. 

1.szirom: 5 lsz-et készítük, majd 3 lsz magasítást, ami az első 1rhp helyettesítése lesz. A tűtől lévő negyedik szembe horgolunk 1 1rhp-t. Ezután 2 lsz-et átugrunk, és készítünk és a harmadikba horgolunk 2 1rhp-t, 1 lsz-t és 2 1rhp-t. Ez egy kis pálcacsoport. Ezután horgolunk 5 lsz-et, és megfordítjuk a mintát. A pálcacsoportba  jön ismét 2 1rhp, 1 lsz és 2 1rhp. Majd a követező két pálca tetejébe horgolunk 1-1 1rhp-t. (Itt kezdtük a mintát.) Ezután 3 lsz
magasítás, és fordítunk a mintán. A következő pálca tetejébe készítünk 1 1rhpt, majd a kis csoport lsz-ébe készítünk 2 1rhp-t, 1 lsz-et és 2 1rhp-t. Ezután elérünk a 5 lsz-es ívhez. Ebbe horgolunk 7 1rhp-t + 1-1 lsz-et közéjük. Bekapcsolunk a kezdő szemek utolsójába. Azután 3 lsz-et készítünk, majd fordítjuk a mintát és a legközelebbi lsz-ívbe leöltjük rp-val. Ez így megy tovább a további lsz-ekben is.
Az utolsó után készítünk három lsz-et és kezdjük elölről a mintát. 

Én egy 140 cm széles függönyhöz készítettem. Miután sikerült meghorgolni a kívánt hosszat, gombostűvel rögzítettem a darabot a függönyhöz, így könnyebb volt felvarrni. De ha valakinek jobban érthető a képes leírás, akkor íme:

Remélem érthető a leírás, de ha bármi kérdésetek van, írjatok bátran! Ha tetszik az oldal, akkor kövessetek facebook-on, vagy íratkozzatok fel jobb oldalon a követők közé!

Szép napot nektek!

VIKI