Újabb hét, újabb lecke. Ezúttal már a munkafolyamatok első lépését mutatom meg nektek egy néhány perces videóban.
Szép napot! Csak ügyesen!
Viki
Újabb hét, újabb lecke. Ezúttal már a munkafolyamatok első lépését mutatom meg nektek egy néhány perces videóban.
Kezdetnek mindenképpen ajánlanám a görcsöktől (bolyhoktól) mentes fonalat, mert azzal nehezebb horgolni, elrejtik ugyanis a szemeket. Mai napig nem igazán szeretem ezeket, bár idővel a színátmenetes fonalakat nektek is érdemes kipróbálni, mert gyönyörű dolgokat lehet belőle készíteni.
Ha nincs a közeletekben kifejezetten fonalakat áruló üzlet, akkor érdesem szétnézi textilboltokban is. És ha van kedvetek ugorjatok be olykor egy-egy turkálóba, mert rengeteg fonal-kincset találhattok bontatlan, vadonatúj állapotban. Néhányszor volt már ezzel kapcsolatban szerencsém.
Fonalvásárláskor mindig nézzétek meg a papírt. Ezen fel van tüntetve, hogy a fonal milyen vastagságú, hány méter hosszú gombolyagról van szó és hogy hány fokon mosható. A gombolyagokból pedig a munka végén érdemes egy 10 cm-es darabot eltenni, hogy tudjuk, esetleg ilyen fonalat kell még vennünk utánpótlásként.
Viszont vannak úgynevezett textilfonalak, melyek vastagságuk miatt tökéletesen alkalmasak szőnyeg készítéséhez például a fürdőszobába. Ha nem akartok rendelni, vagy vásárolni ilyeneket, akkor akár házilag, elhasznált pólóból is készíthettek 1-1 gombolyagot. Ennek a neve a pólófonal. ilyenből készítettem már tárolókat, kosarakat is.
Egy új rovat első leckéjét olvashatjátok, ami néhány héten keresztül újabb és újabb érdekességeket és hasznos infirmációkat fog nektek nyújtani remélhetőleg.
A legnagyobb különbség horgolás és kötés között, hogy a horgoláshoz csak egy tűt használunk. Emellett pedig plusz jó dolog, hogy visszabontani és számolni is sokkal könnyebb.
Ha megvan a tű, akkor tároláskor a hegye mindig védve legyen, hiszen ha megsérül, akkor a szálak bele fognak akadni.
függöny van rajta. De nagyon unalmasnak találtam, így azt gondoltam, feldobom egy szegéllyel. Nem akartam túl egyszerűt, éreztem, hogy ki kell kapcsolódnom, és ilyenkor a nehezebb mintákat szeretem. Bár a végére kiderült ez is egyszerűbb volt, mint első ránézésre tűnt. :)
...avagy minden Trónok harca rajongónak kötelező! :)
Vannak sorozatok, amiket lehetőség szerint éjjel-nappal néznék, és ez a sorozat is ilyen. Így nem csoda, hogy egy ideje sárkány mintákat keresek. Google-n kívül pedig a Ravelry is a barátunk, szóval megtaláltam ,,álmaim" mintáját itt: minta.
A kis japán sárkány éppen olyan, amilyet szerettem volna, és az első jelentkező rá úgy néz ki, hogy meg is van. :) A Sárkányok anyjához hamarosan eljut a horgolmány.
Kicsit vacakolós munka volt a ragasztgatás miatt, valamint egy-egy alkalommal megégettem az ujjamat, de attól még jó volt elkészíteni.
Ahogy azt a cím is elárulja, ezúttal a fürdőszobai piperéim egy részének készítettem egy horgolt kosarat jó vastag Boston fonalból. Mivel a fonal is inkább télinek mondható, mint nyárinak, ezért négyes tűvel horgoltam. Még egy sapiból maradt meg egy gombóccal, folyton csak kerülgettem, azonban két hete kaptam ajándékba saját készítésű házi szappanokat, amiket azóta is imádok. Így valami jó kis helyet szerettem volna nekik.
A kosár egyszerű szaporításos folyamatként kezdődik. 42 szemig szaporítottam, és minden sor végén sorjelölőként egy gemkapcsot használtam. Így a végén nem
2 hete lassan, hogy a kedvenc turkálómban vettem néhány gombolyag fonalat. Háromszor neki is kezdtek a színátmenetesekből egy-egy mintának, de végül mindent visszabontottam. Ugyanis tavaszi kendőt szerettem volna készíteni, de vagy nagyon bonyolultak voltak a minták, vagy nagyon vastag kendő született volna belőlük.
Négyes horgolótűvel készült, és főleg sárga Red Heart Lisa fonalból, a foltok és a szarvak pedig barnás-szürke Red Heart Baby-ből.![]() |
| A szaracskái a kedvenceim. :) |
![]() |
| Láttátok a kis farkincáját? :D |