african flower

Mit készítsünk az afrikai-virágból?

13:26

Az afrikai virág az egyik olyan mintacsoport, amit nagyon kedvelek, bár még nem készítettem olyan sokat, mint például nagyi kockát. Azonban már első ránézésre is észre lehet venni, hogy egy nagyon haladós horgolás-típussal állunk szemben. Lehet egyszínű, vagy akár tarka, mindenképpen nagy sikerélményt okoz a készítőknek! :)

Nézzünk néhány afrikai inspirációt! 

Az első néhány képre a flickr. com oldalon találtam:

Akárcsak a nagyikból, a virágokból is takarók és párnák készülnek leggyakrabban.

Mégis a táskák is nagyon sikeresek...

Ez az afrikai virágokból készült puff egy igazi éke lehet a lakásnak.

Külföldön már tombol az állatok elkészítése, legyen az elefánt, vagy...

...víziló.

Két virág összehorgolásából kis nesszeszert is készíthetünk.

Még egy takaró, és nem csak a cuki macska miatt... : )
És még több kép... : )

Kislányoknak...  

Igazán különleges fülbevaló is készülhet belőle... (itt)

Én már készítettem tűpárnát, aminek azóta is nagy hasznát veszem. :)

Remélem sikerült néhány jó ötletet adnom!
Horgolásra fel!

Viki

crochet

Horgolt varázshurkos nyuszi

6:36

A Ravelry a barátunk. Mondtam már ezt néhányszor, de mikor ilyen gyöngyszemekre bukkan az ember, akkor azért még elmondja egyszer-kétszer. Így voltam ezzel, mikor ennek a nyuszinak az ingyenes mintáját megtaláltam. Készítettem is rögtön kettőt, mert hát párban szép az élet. :) Link: http://www.ravelry.com/patterns/library/quick-easter-bunny-applique


De akinek nincs türelme végignézni, annak itt van szöveggel is. :)

1.sor.: varázshurokba készítünk 12 1rhp-t
2.sor.: mindenhová 2-2 félpálca (24)
3.sor.: 3 lsz magasítás, maj ugyanide 3 darab 2rhp, és 1 1rhp. Ez a fej.
4.sor.: most jön az első fül. 8 lsz-et horgolunk, és a tűtől lévő másodikba készítünk 1 rp-t, a következőbe 1 félpálcát majd az azt követő 4 szembe 1-1 1rhp-t. Az utolsó szembe jön egy félpálca. A fület oda rögzítjük, abba a szembe, ahol a fej készült. A második fül is ugyanígy készül.

Most a tűtől lévő nyolcadik szembe elkúszunk kúszószemmel. Itt lesz a farkincája. Készítünk 2 lsz-et, valamint 3 félpálcát, és készen is van. A következő két szembe megint kúszót csinálunk, aztán készítünk 2 lsz-et magasításnak, és a következő 5 szembe jön 1-1 félpálca. Ez lesz a lába a nyuszinknak.
Ha valaki szeretne, varrjon neki bátra szemet, orrot és szájat.

És a húsvét közeledtével úgy gondoltam, csinálok egy videót, tehát fogadjátok szeretettel! Horgolásra fel!



Viki

baba

Panka, a hajas baba

7:54

Az elmúlt néhány napban igazán jól éreztem magam, mert végre valami olyat csinálhattam, aminek láttam kézzel fogható megnyilvánulását is. Tehát magyarul szólva... horgolhattam. :D 
Régóta szemezek a horgolt babákkal, azonban vagy nem találtam testszínű fonalat, vagy a haj elkészítésétől rettentem vissza. Tegnap viszont akadt egy szabad estém, így vígan keresgéltem a Ravelry ,,crochet doll"-jai között. Így találtam rá Megdalénára, akit megnézhettek, valamint az angol leírást is megtalálhatjátok hozzá: itt.

Szóval elkezdtem horgolni, de egy idő után már nem követtem figyelemmel a leírást, és a végén megszületett Panka, a fekete hajú gyerekjáték.
A hajával tényleg kínlódtam kicsit, de tudjátok, a google a barátunk, és rengeteg csináld magad tippet találtam. Így a végén mégiscsak összejött a dolog.

Panka kicsit torzonborz, akárcsak én, szóval nem csak a kutyákra, hanem a horgolmányokra is igaz, hogy egy idő után idomulnak a gazdájukhoz/készítőjükhöz.

Sajnos ezúttal tényleg nem tudok nektek mintával szolgálni, mert nem írtam le a készítés közben a menetet, de nagyjából azért követtem Magdaléna elkészítésének instrukcióit, így ti is bátran fogjatok hozzá!

Nagy ölelés nektek így a nap hátralevő részére!

Viki



amigurumi

Horgolt Kinder tojás-bagoly

9:32

Egy egész ládányi Kinder-tojásból származó játékunk van idehaza, de a sárga műanyagnak nem sok hasznát vettük... eddig!


Mert hogy találtam egy ötletet, miszerint bármilyen állatot rá lehet horgolni. Csak egy minimális horgolás-tudás kell hozzá, valamint fantázia. De ahogy ismerlek titeket, azzal nem lesz gond. :)

Készítettem egy saját mintát egy bagolyról, mert leírást sehol nem találtam. Magát a körbehorgolást bármilyen állatka elkészítéséhez használhatjátok, mert szerintem a tojás mérete nem változik. (a fonal vastagsága persze itt is számít, én Red Heart Baby-vel dolgoztam)

A horgolást a tojás nagyobbik felén kezdjük.
1.sor.: Varázshurokba horgolunk  6 rp-t.
2.sor.: mindenhová jön 2-2 rp
3.sor.: egy szembe 2 rp, a következőbe pedig 1 rp, tehát szaporítunk 18 szemre. Ez a tojás alját már betakarja.
4-10.sor.: 1-1 rp (18)

Elvágjuk a fonalat.

A kisebbik résznél folytatjuk. Ugyanúgy kezdjük mint az előbb.
1.sor.: Varázshurokba horgolunk  6 rp-t.
2.sor.: mindenhová jön 2-2 rp
3.sor.: egy szembe 2 rp, a következőbe pedig 1 rp, tehát szaporítunk 18 szemre. 
4-9.sor.: 1-1 rp (18)

Ha ez készen van, akkor ,,ráadjuk a tojásra a ruháját, és ahol a két műanyag rész érintkezik, ott négy szemet összehorgolunk kúszószemmel, így egyben lesz a horgolás is. 

Szárny: 2 lsz-et horgolunk. Az elsőbe kerül 2 rp, a másodikba pedig három. Így körbeérünk a szemeken, de mivel elölre értünk ismét az elsőhöz, oda még öltük 1 rp-t. 
Ezután így következik a rp száma: 2rp-1rp-1rp-2rp-1rp-1rp

Szem: Varázshurokba készült 5 rp.

A csőrét piros filcből vágtam ki, és ragasztópisztollyal erősítettem a fonalra. 
Ezután már csak a fülei maradtak hátra, valamint valami kis apróság, amit elrejthetünk a baglyos-tojás belsejében.
Én most egy szívet dugtam el benne. :)
Nincs más dolgunk ezek után, mint hogy elrakosgatjuk az összes sárga műanyag-tojást, aminek eddig semmi haszna nem volt, hiszen akár egy egész állatkertet is létre lehet hozni belőlük. :)

Remélem tetszik a leírás!  Sok sikert hozzá! Várom a képeket! :)

Viki


amigurumi

Nyuszi sütiben

8:17

Na mit rejt a süti? Naná, hogy egy nyuszit. Akik követik a facebook oldalt, annak biztosan feltűnt, hogy mostanában élek-halok a horgolt tapsifülesekért. Hát elkészítettem egyet, igaz, hosszabb időbe telt mint gondoltam, mert a befejezéséig nagyon sok dolog közbejött, ami miatt félbe kellett őt hagynom. De most befejeztem végre!

A mintát a littleyarnfriends oldalán találtam, és mivel kifejezetten kéri az alkotó, hogy ne fordítsuk le a mintát, ezért én sem teszem. :) De az ő mintája is nagyon szuper, érhető és világos, így akinek már van egy kis amigurumis tapasztalata, az rövid időn belül el tudja készíteni. 

Nagyon kecés fonal kellett hozzá, és hármas tűvel horgoltam. A fülén lévő masnihoz való szalagot méteráru boltban vettem. (1m/50 ft).
A nyuszi alatt egy rétnyi virág van, amit nem én, hanem a nagymamám készített, akárcsak a mögötte lévő gyönyörű kosarat. Van még néhány itthon, ha kíváncsiak vagytok rájuk, akkor szívesen megmutatom.

Sok sikert! :) Várom a képeiteket!

Viki

fürdőrózsa

Horgold meg a fürdőszobád!

11:59

Mióta horgolok, mániám lett, hogy különböző lakberendezési oldalakat figyelek, szedegetem a tippeket, és gyűjtöm az ötleteket, hogy mik azok, amik kevés ráfordításból és fel tudják dobni a lakásokat.
A fürdőszobát is éppen olyan nagy örömmel és lelkesedéssel lehet különlegessé tenni, mint a ház bármelyik más helyiségét. 
Ezúttal horgolt kiegészítőket gyűjtöttem, amit mi magunk is elkészíthetünk. Természetesen itt is vigyázni kell, hogy ne vigyük azért túlzásba kedvenc hobbynkat. :D

Íme néhány ötlet:

A legegyszerűbben megvalósítható ötletek a tárolók (themakingspot.com )

Ha kevés a hely... ( simplycrochetmag.co.uk )

Tárolókból pedig sosem elég, hiszen rengeteg kacatunk van nekünk, nőknek ( flickr.com )

A gyerekek kedvére is érdemes tenni, főleg ha még egészen picik. :) ( etsy.com )

Külön-külön ezek nagyon szépek, viszont itt már figyelni kell, hogy ne essünk bele a ,,túl sok" kategóriába! ( pinterest.com )

A fürdőrózsák nagy kedvenceim, ki szeretném próbálni a saját készítésűt is! :) ( pinterest.com )

Még egy... :) (  daisycottagedesigns.net )

Viki

amigurumi

Arthúr, a macska

11:08

A héten amigurumi napot tartottunk a Horgolmány Facebook oldalán, és mivel egyre szebb és szebb dolgokkal találkoztam, kedvet kaptam, hogy én is elkészítsek valami egyszerű, de kedves projektet. Így esett a választásom a Sylvester nevű macskára, akit a garnstudio oldalán találtam, és ha rákapcsoltok a kiemelt linkre, akkor meg is találjátok hozzá az angol mintát. :) Továbbra is áll, hogy ha valaki szeretné az én Arthur-om leírását, akkor írjon nyugodtan, és minél hamarabb megpróbálom azt továbbítani.

 
Aki kicsit szemfüles, az láthatta a tegnapi bejegyzésem, hogy egy kis újdonságot szeretnék vinni a facebook oldalra, ami azt jelentené, hogy időszakonként csinálok tematikus napokat. Ehhez is várom az ötleteket tőletek, hiszen az oldal csak azért működik, mert velem vagytok. :)

Remélem nektek is éppen úgy tetszik Arthút, mint nekem. Ő egyébként Red Heart Baby fonalból készült, még egy fél gombolyag sem ment el rá, pedig csaknem 20 cm magasra sikerült meghorgolni. 3-as tűt használtam hozzá. A masni leírását, ami  a nyakában van, azt pedig itt megtaláljátok.

Sok sikert! Várom a képeiteket, és az ötleteiteket. :)

Viki

húsvét

Nyuszi ül a fűben...

4:57

Ja, nem a fűben... inkább egyelőre a hóban, de nemsokára helyet kaphat egy húsvéti asztalon.

Loptam egy kis szabadidőt magamnak és meghorgoltam Őt itt. thegreenragonfly oldalán találtam a leírást, de ha szeretnétek megkapni magyarul, akkor írjatok egy e-mailt, és elküldöm. :)
Aki egy kicsit szemfülesebb, az a mintát már a fotókról le tudja olvasni, de meg kell súgnom, hogy a fülei nem tökéletesek. De az első darabokkal mindig is így vagyok.
Úgy érzem még sok-sok nyulacskát fogok húsvétig készíteni, egy szobával arrébb pedig édesanyám már bele is fogott a gyártásukba.

Sok sikert!

Viki



boleró

Horgolt boleró

9:15

,,Unicrochet" és a nagyis párna után rákaptam, hogy kicsit nagyobb projekteket készítsek. Már nagyon régóta készültem rá, hogy elkészítem a Gombolyda oldalán megtalált boleró leírást, és kis döcögő után (nem volt elég a fonal, így elölről kellett kezdenem), végre készen lett.
A boleró csak kér ugyanolyan körből készült, amit a végén 8 ponton kapcsoltam össze. Aki ismeri a mintaolvasást, az leírás nélkül is el tudja készíteni, de mivel én is jobban szeretem az utóbbit, ezért leírom, hogyan készítettem el a bolerómat. Red Heart Baby fonalból készítettem (kb.250 m), amit kettes horgolótűhöz ajánlottak.

1.sor.:Készítettem 108 lsz-et.
2.sor.: Mindenhová került 1-1 1rhp
3.sor.: 1rp+1 lsz
4.sor.:*3 lsz+1 1rhp+1 lsz + 1 1rhp*: második lyukba, aztán megint a másodikba *3 lsz+ 1 rp*. Ezt felváltva ismételjük a sor végéig.
5.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 5lsz*
6.sor.: A ,,V" alakú kát 1rhp közé kerül: * 1 1rhp+1 lsz+ 1 1rhp* az 5 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
7.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 4lsz*
8.sor.: A ,,V" alakú két 1rhp közé kerül: * 1 1rhp+1 lsz+ 1 1rhp* az 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
9.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 4lsz*
10.sor.:A ,,V" alakú két-két 1rhp közé kerül: * 2 1rhp+1 lsz+ 2 1rhp* a 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
11.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két-két 1rhp közé horgolunk: *2 1rhp + 1lsz+2 1rhp+ 4lsz*
12.sor.:A ,,V" alakú két-két 1rhp közé kerül: * 3 1rhp+1 lsz+ 3 1rhp* a 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
13.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú három-három 1rhp közé horgolunk: *3 1rhp + 1lsz+3 1rhp+ 4lsz*

És készen is van az első kör. Mire a végére értek az elsőnek, már meg is tanuljátok a mintát, mert nagyon jó egyszerű. :)

A végén 8 helyen kell összeölteni, vagy összehorgolni a köröket, és készen is van. Még egyszer köszönöm a Gombolydának, a tippeket! :)

Sok sikert, puszilok mindenkit! : )

Viki

nagyikockák

Párna horgolt ,,nagyikból"

7:32

Szerintem az otthonossághoz elengedhetetlen néhány párna a lakásba. Nos, természetesen túlzásba is lehet vele esni éppen úgy, ahogyan én, mert ha lehetne mindenhová ledobnék egy-egy ilyen tollas puhaságot.
És ahogy elnézegettem Pinterest-en a képeket, kedvet kaptam egy kicsit nagyobb munkához, mint amiket általában készítek. Így találtam egy képes leírást egy nagyon egyszer horgolt nagyi négyzetről.
Az egész párna ugyanolyan négyzetekből készült, és maradék fonalakat használtam fel. Van közöttük mindenféle a Catania utánzattól kezdve a Red Heart Baby-ig... Szóval tanulság: A maradék is jó valamire. ;)

Szóval a leírás:

1.sor.: 6 lsz-ből kört kapcsolunk!
2.sor.: Készítünk 12 1rhp-t, közöttük 1-1 lsz-mel. (12 1rhp+12 lsz)
3.sor.: Minden ívbe jön 2-2 1rhp, majd ezek közé a kettes-kettes csoportok közé horgoljunk 1-1 lsz-et!
4.sor.:1 1rhp az ívbe, és az előző sor két 1rhp-nak tetejébe horgolunk 1-1 1rhp-t. Így egymás mellett lesz közvetlenül 3 darab 1rhp. Horgolunk itt 2 lsz-et, és ismét kezdjük a hármas csoporttal!
5.sor.:A * * közötti rész fogjuk összesen négyszer megismételni!!!
*A hármas csoport középső pálcájának tetejébe horgolunk 3 2rhp-t, horgolunk 5 lsz-met, és a mellette lévő pálca tetejébe is horgolunk 3 2rhp-t. Horgolunk 2 lsz-met és a következő hármas csoport utolsó pálcájába horgolunk 3 1rhp-t. Horgolunk megint 2 lsz-met,és a következő hármas csoport utolsó pálcájába horgolunk 3 1rhp-t. Horgolunk megint 2 lsz-met.*

Készen is van az első nagyi kockánk. Lehet úgy is, hogy csak egy színt használunk, de persze lehet minden sornál mást használni. Én ezt az utóbbit használtam, de következő terv, hogy csinálok egy fekete-fehéret is a vintage kedvéért. :)
Már csak össze kell őket varrni, vagy horgolni. Én a varrásnál maradtam ezúttal.

A párna 35x35 centiméteres és 16 négyzet kellett hozzá, hogy befedje. Én csak egyik oldalára varrtam fel, a másikra mást tervezek. :)


Ha tetszik az oldal, akkor like-oljatok itt, ahol most egy játék is zajlik éppen, vagy kövessétek az oldalt. :)

Szép napot!

Viki