Viki
Viki
![]() |
| A legegyszerűbben megvalósítható ötletek a tárolók (themakingspot.com ) |
![]() |
| Ha kevés a hely... ( simplycrochetmag.co.uk ) |
![]() |
| Tárolókból pedig sosem elég, hiszen rengeteg kacatunk van nekünk, nőknek ( flickr.com ) |
![]() |
| A gyerekek kedvére is érdemes tenni, főleg ha még egészen picik. :) ( etsy.com ) |
![]() |
| Külön-külön ezek nagyon szépek, viszont itt már figyelni kell, hogy ne essünk bele a ,,túl sok" kategóriába! ( pinterest.com ) |
![]() |
| A fürdőrózsák nagy kedvenceim, ki szeretném próbálni a saját készítésűt is! :) ( pinterest.com ) |
![]() |
| Még egy... :) ( daisycottagedesigns.net ) |
A héten amigurumi napot tartottunk a Horgolmány Facebook oldalán, és mivel egyre szebb és szebb dolgokkal találkoztam, kedvet kaptam, hogy én is elkészítsek valami egyszerű, de kedves projektet. Így esett a választásom a Sylvester nevű macskára, akit a garnstudio oldalán találtam, és ha rákapcsoltok a kiemelt linkre, akkor meg is találjátok hozzá az angol mintát. :) Továbbra is áll, hogy ha valaki szeretné az én Arthur-om leírását, akkor írjon nyugodtan, és minél hamarabb megpróbálom azt továbbítani.
Ja, nem a fűben... inkább egyelőre a hóban, de nemsokára helyet kaphat egy húsvéti asztalon.
Loptam egy kis szabadidőt magamnak és meghorgoltam Őt itt. thegreenragonfly oldalán találtam a leírást, de ha szeretnétek megkapni magyarul, akkor írjatok egy e-mailt, és elküldöm. :)
Aki egy kicsit szemfülesebb, az a mintát már a fotókról le tudja olvasni, de meg kell súgnom, hogy a fülei nem tökéletesek. De az első darabokkal mindig is így vagyok.
Úgy érzem még sok-sok nyulacskát fogok húsvétig készíteni, egy szobával arrébb pedig édesanyám már bele is fogott a gyártásukba.
Sok sikert!
Viki
,,Unicrochet" és a nagyis párna után rákaptam, hogy kicsit nagyobb projekteket készítsek. Már nagyon régóta készültem rá, hogy elkészítem a Gombolyda oldalán megtalált boleró leírást, és kis döcögő után (nem volt elég a fonal, így elölről kellett kezdenem), végre készen lett.
A boleró csak kér ugyanolyan körből készült, amit a végén 8 ponton kapcsoltam össze. Aki ismeri a mintaolvasást, az leírás nélkül is el tudja készíteni, de mivel én is jobban szeretem az utóbbit, ezért leírom, hogyan készítettem el a bolerómat. Red Heart Baby fonalból készítettem (kb.250 m), amit kettes horgolótűhöz ajánlottak.
8.sor.: A ,,V" alakú két 1rhp közé kerül: * 1 1rhp+1 lsz+ 1 1rhp* az 4 lsz-es
ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.![]() | |
| Leírás itt! |
![]() | |||
| Számtalan módja van a négyzetek felhasználásának, például hasonló meleg pulóvert is készíthetünk belőle a hidegebb napokra. (etsy.com) |
![]() |
| Talán lehetne ez a következő kiszemeltem. *.* Még több kép itt! |
![]() |
| Egy hasonló ágytakaró minden álmom, de még nem mertem belevágni. Na majd most... Forrás: itt! |
![]() | |
| Két nagyi-négyzet, és kész is van a tűpárna, ami nekünk azért valljuk be, hogy elengedhetetlen. | Itt |
![]() |
| Lámpa-búra is készülhet nagyinégyzetekből. :) (etsy.com) |
![]() |
| És egy kis tipp a négyzetek összevarrásához. Még több segítség itt! |
A héten bizony átléptük facebook-on az 500 főt. Ennek alkalmából egy játékkal szeretnék kedveskedni nektek. Nem kell más tenni, mint megosztani ezt a képet
itt, és aláírni, hogy játék!
A csomag tartalma:
-lila gobelin-cérna (színtartó, 10 méter)
-horgolt baglyos felvarró
-Teekanne téli-varázs tea
-süthető gyurmából készült baglyos hűtőmágnes
![]() | |
| Christina Hendricks, a forgatások szüneteiben is szorgoskodik |
![]() |
| Marilyn Monroe ékes jele annak, hogy a fonalmánia szexi is lehet. |
![]() |
| A Sex és New York sztárjai, Sarah Jessica Parker és
Kristin Davis is előszeretettel forgatják a tűt. Vajon ki kezdte el elsőként? Látszik, hogy a dolog fertőző. :)
|
![]() |
| Sophia Loren többszörös Oscar-díjas és Golden Globe-díjas olasz filmszínésznő sem maradhat ki a sorból |
![]() |
| Elvist szerintem mindenki elfogadná segítségül. Egy kis rock 'n' roll mindenkinek kell... |
![]() | ||
| És bizony a legnagobb kedvencem Kurt Cobain, a Nirvana egykori frontember, aki akárcsak sokunk, a horgolást ,,rajongott", mi pedig a zenekarért. :) Aki jó zenét szeretne, az a Nirvanát hallgassa! |