amigurumi

Nyuszi sütiben

8:17

Na mit rejt a süti? Naná, hogy egy nyuszit. Akik követik a facebook oldalt, annak biztosan feltűnt, hogy mostanában élek-halok a horgolt tapsifülesekért. Hát elkészítettem egyet, igaz, hosszabb időbe telt mint gondoltam, mert a befejezéséig nagyon sok dolog közbejött, ami miatt félbe kellett őt hagynom. De most befejeztem végre!

A mintát a littleyarnfriends oldalán találtam, és mivel kifejezetten kéri az alkotó, hogy ne fordítsuk le a mintát, ezért én sem teszem. :) De az ő mintája is nagyon szuper, érhető és világos, így akinek már van egy kis amigurumis tapasztalata, az rövid időn belül el tudja készíteni. 

Nagyon kecés fonal kellett hozzá, és hármas tűvel horgoltam. A fülén lévő masnihoz való szalagot méteráru boltban vettem. (1m/50 ft).
A nyuszi alatt egy rétnyi virág van, amit nem én, hanem a nagymamám készített, akárcsak a mögötte lévő gyönyörű kosarat. Van még néhány itthon, ha kíváncsiak vagytok rájuk, akkor szívesen megmutatom.

Sok sikert! :) Várom a képeiteket!

Viki

fürdőrózsa

Horgold meg a fürdőszobád!

11:59

Mióta horgolok, mániám lett, hogy különböző lakberendezési oldalakat figyelek, szedegetem a tippeket, és gyűjtöm az ötleteket, hogy mik azok, amik kevés ráfordításból és fel tudják dobni a lakásokat.
A fürdőszobát is éppen olyan nagy örömmel és lelkesedéssel lehet különlegessé tenni, mint a ház bármelyik más helyiségét. 
Ezúttal horgolt kiegészítőket gyűjtöttem, amit mi magunk is elkészíthetünk. Természetesen itt is vigyázni kell, hogy ne vigyük azért túlzásba kedvenc hobbynkat. :D

Íme néhány ötlet:

A legegyszerűbben megvalósítható ötletek a tárolók (themakingspot.com )

Ha kevés a hely... ( simplycrochetmag.co.uk )

Tárolókból pedig sosem elég, hiszen rengeteg kacatunk van nekünk, nőknek ( flickr.com )

A gyerekek kedvére is érdemes tenni, főleg ha még egészen picik. :) ( etsy.com )

Külön-külön ezek nagyon szépek, viszont itt már figyelni kell, hogy ne essünk bele a ,,túl sok" kategóriába! ( pinterest.com )

A fürdőrózsák nagy kedvenceim, ki szeretném próbálni a saját készítésűt is! :) ( pinterest.com )

Még egy... :) (  daisycottagedesigns.net )

Viki

amigurumi

Arthúr, a macska

11:08

A héten amigurumi napot tartottunk a Horgolmány Facebook oldalán, és mivel egyre szebb és szebb dolgokkal találkoztam, kedvet kaptam, hogy én is elkészítsek valami egyszerű, de kedves projektet. Így esett a választásom a Sylvester nevű macskára, akit a garnstudio oldalán találtam, és ha rákapcsoltok a kiemelt linkre, akkor meg is találjátok hozzá az angol mintát. :) Továbbra is áll, hogy ha valaki szeretné az én Arthur-om leírását, akkor írjon nyugodtan, és minél hamarabb megpróbálom azt továbbítani.

 
Aki kicsit szemfüles, az láthatta a tegnapi bejegyzésem, hogy egy kis újdonságot szeretnék vinni a facebook oldalra, ami azt jelentené, hogy időszakonként csinálok tematikus napokat. Ehhez is várom az ötleteket tőletek, hiszen az oldal csak azért működik, mert velem vagytok. :)

Remélem nektek is éppen úgy tetszik Arthút, mint nekem. Ő egyébként Red Heart Baby fonalból készült, még egy fél gombolyag sem ment el rá, pedig csaknem 20 cm magasra sikerült meghorgolni. 3-as tűt használtam hozzá. A masni leírását, ami  a nyakában van, azt pedig itt megtaláljátok.

Sok sikert! Várom a képeiteket, és az ötleteiteket. :)

Viki

húsvét

Nyuszi ül a fűben...

4:57

Ja, nem a fűben... inkább egyelőre a hóban, de nemsokára helyet kaphat egy húsvéti asztalon.

Loptam egy kis szabadidőt magamnak és meghorgoltam Őt itt. thegreenragonfly oldalán találtam a leírást, de ha szeretnétek megkapni magyarul, akkor írjatok egy e-mailt, és elküldöm. :)
Aki egy kicsit szemfülesebb, az a mintát már a fotókról le tudja olvasni, de meg kell súgnom, hogy a fülei nem tökéletesek. De az első darabokkal mindig is így vagyok.
Úgy érzem még sok-sok nyulacskát fogok húsvétig készíteni, egy szobával arrébb pedig édesanyám már bele is fogott a gyártásukba.

Sok sikert!

Viki



boleró

Horgolt boleró

9:15

,,Unicrochet" és a nagyis párna után rákaptam, hogy kicsit nagyobb projekteket készítsek. Már nagyon régóta készültem rá, hogy elkészítem a Gombolyda oldalán megtalált boleró leírást, és kis döcögő után (nem volt elég a fonal, így elölről kellett kezdenem), végre készen lett.
A boleró csak kér ugyanolyan körből készült, amit a végén 8 ponton kapcsoltam össze. Aki ismeri a mintaolvasást, az leírás nélkül is el tudja készíteni, de mivel én is jobban szeretem az utóbbit, ezért leírom, hogyan készítettem el a bolerómat. Red Heart Baby fonalból készítettem (kb.250 m), amit kettes horgolótűhöz ajánlottak.

1.sor.:Készítettem 108 lsz-et.
2.sor.: Mindenhová került 1-1 1rhp
3.sor.: 1rp+1 lsz
4.sor.:*3 lsz+1 1rhp+1 lsz + 1 1rhp*: második lyukba, aztán megint a másodikba *3 lsz+ 1 rp*. Ezt felváltva ismételjük a sor végéig.
5.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 5lsz*
6.sor.: A ,,V" alakú kát 1rhp közé kerül: * 1 1rhp+1 lsz+ 1 1rhp* az 5 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
7.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 4lsz*
8.sor.: A ,,V" alakú két 1rhp közé kerül: * 1 1rhp+1 lsz+ 1 1rhp* az 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
9.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 4lsz*
10.sor.:A ,,V" alakú két-két 1rhp közé kerül: * 2 1rhp+1 lsz+ 2 1rhp* a 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
11.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két-két 1rhp közé horgolunk: *2 1rhp + 1lsz+2 1rhp+ 4lsz*
12.sor.:A ,,V" alakú két-két 1rhp közé kerül: * 3 1rhp+1 lsz+ 3 1rhp* a 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
13.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú három-három 1rhp közé horgolunk: *3 1rhp + 1lsz+3 1rhp+ 4lsz*

És készen is van az első kör. Mire a végére értek az elsőnek, már meg is tanuljátok a mintát, mert nagyon jó egyszerű. :)

A végén 8 helyen kell összeölteni, vagy összehorgolni a köröket, és készen is van. Még egyszer köszönöm a Gombolydának, a tippeket! :)

Sok sikert, puszilok mindenkit! : )

Viki

nagyikockák

Párna horgolt ,,nagyikból"

7:32

Szerintem az otthonossághoz elengedhetetlen néhány párna a lakásba. Nos, természetesen túlzásba is lehet vele esni éppen úgy, ahogyan én, mert ha lehetne mindenhová ledobnék egy-egy ilyen tollas puhaságot.
És ahogy elnézegettem Pinterest-en a képeket, kedvet kaptam egy kicsit nagyobb munkához, mint amiket általában készítek. Így találtam egy képes leírást egy nagyon egyszer horgolt nagyi négyzetről.
Az egész párna ugyanolyan négyzetekből készült, és maradék fonalakat használtam fel. Van közöttük mindenféle a Catania utánzattól kezdve a Red Heart Baby-ig... Szóval tanulság: A maradék is jó valamire. ;)

Szóval a leírás:

1.sor.: 6 lsz-ből kört kapcsolunk!
2.sor.: Készítünk 12 1rhp-t, közöttük 1-1 lsz-mel. (12 1rhp+12 lsz)
3.sor.: Minden ívbe jön 2-2 1rhp, majd ezek közé a kettes-kettes csoportok közé horgoljunk 1-1 lsz-et!
4.sor.:1 1rhp az ívbe, és az előző sor két 1rhp-nak tetejébe horgolunk 1-1 1rhp-t. Így egymás mellett lesz közvetlenül 3 darab 1rhp. Horgolunk itt 2 lsz-et, és ismét kezdjük a hármas csoporttal!
5.sor.:A * * közötti rész fogjuk összesen négyszer megismételni!!!
*A hármas csoport középső pálcájának tetejébe horgolunk 3 2rhp-t, horgolunk 5 lsz-met, és a mellette lévő pálca tetejébe is horgolunk 3 2rhp-t. Horgolunk 2 lsz-met és a következő hármas csoport utolsó pálcájába horgolunk 3 1rhp-t. Horgolunk megint 2 lsz-met,és a következő hármas csoport utolsó pálcájába horgolunk 3 1rhp-t. Horgolunk megint 2 lsz-met.*

Készen is van az első nagyi kockánk. Lehet úgy is, hogy csak egy színt használunk, de persze lehet minden sornál mást használni. Én ezt az utóbbit használtam, de következő terv, hogy csinálok egy fekete-fehéret is a vintage kedvéért. :)
Már csak össze kell őket varrni, vagy horgolni. Én a varrásnál maradtam ezúttal.

A párna 35x35 centiméteres és 16 négyzet kellett hozzá, hogy befedje. Én csak egyik oldalára varrtam fel, a másikra mást tervezek. :)


Ha tetszik az oldal, akkor like-oljatok itt, ahol most egy játék is zajlik éppen, vagy kövessétek az oldalt. :)

Szép napot!

Viki

insporáció

A ,,sokoldalú" nagyi négyzetek... - crochet granny square

15:32

Korábban készítettem már nagyi négyzetekből egy táskát, amit azóta is örrömmel hurclászok magammal, valamint van egy párnám, ami egyetlen nagy nagyi négyzetből áll. Ez utóbbit nem én készítettem, hanem még azelőtt vettem, mielőtt megtanultam horgolni.
Most pedig a szemfülesek már láthatták a facebook-on, hogy egy díszpárnát igyekszem elkészíteni. Néhány négyzet már megvan, holnap pedig igyekszem befejezni a munkát.

Addig is összegyűjtöttem egy kis inspirációt nektek. :)

Leírás itt!

Számtalan módja van a négyzetek felhasználásának, például hasonló meleg pulóvert is készíthetünk belőle a hidegebb napokra. (etsy.com)



Talán lehetne ez a következő kiszemeltem. *.* Még több kép itt!


Egy hasonló ágytakaró minden álmom, de még nem mertem belevágni. Na majd most... Forrás: itt!


Két nagyi-négyzet, és kész is van a tűpárna, ami nekünk azért valljuk be, hogy elengedhetetlen.Itt


Lámpa-búra is készülhet nagyinégyzetekből. :) (etsy.com)

És egy kis tipp a négyzetek összevarrásához. Még több segítség itt!


Ha szeretnétek még több ötletetet, akkor klikkeljetek ide, ahol megtaláljátok a korábbi munkáimat is. :)

Ha tetszik a blog, akkor íratkozzatok fel a blogra, hogy kövessetek facebook-on!

Szép napot!

Viki

játék

Játék! 2

9:04

A héten bizony átléptük facebook-on az 500 főt. Ennek alkalmából egy játékkal szeretnék kedveskedni nektek. Nem kell más tenni, mint megosztani ezt a képet
itt, és aláírni, hogy játék!

A csomag tartalma:  
-lila gobelin-cérna (színtartó, 10 méter)
-horgolt baglyos felvarró
-Teekanne téli-varázs tea
-süthető gyurmából készült baglyos hűtőmágnes



Sok szerencsét! :)

Viki

B.Ú.É.K.

Boldog új évet bejegyzés

6:56

Nagyon örülök, hogy már lassan egy éve itt vagytok velem, a bloggal, a horgolmányokkal. És most meg is szeretném nektek köszönni, a sok örömet és mosolyt, amit okoztatok nekem.
Jövőre is ugyanígy szeretném, ha ilyen jó kis csapat maradnánk, esetleg még több taggal. Örülök, hogy megtanultam horgolni, és hogy ennyi kedvet adtatok hozzá.
Nagyon boldog és sikeres évet kívánok mindannyiótoknak!

Millió puszi és ölelés!

Jó szórakozást... na meg nagy étvágyat! :D

Viki


crochet

Horgoló és kötő hírességek

13:35

Ahányszor csak megismerek olyan embereket, akik szeretnek kötni és horgolni, egyfajta örömöt érzek, hogy osztozhatom ebben a szenvedélyben. Nincs ez máshogy akkor sem, ha hírességek kezében látom a fonalat és a tűt, vagy tűket.
Mert a kötés és a horgolás igenis szexi, valamint nem ,,öreges", hanem retro. :)
Ezt azoknak üzenném, akik szűk látókörrel, csak a kesztyűkre, sálakra és sapkákra tudnak asszociálni, ha ezeket a hobbikat említjük nekik!

És íme a hírességek, akik osztoznak a mániánkban:

Christina Hendricks, a forgatások szüneteiben is szorgoskodik

Marilyn Monroe ékes jele annak, hogy a fonalmánia szexi is lehet.


A Sex és New York sztárjai, Sarah Jessica Parker és
Kristin Davis is előszeretettel forgatják a tűt. Vajon ki kezdte el elsőként? Látszik, hogy a dolog fertőző. :)


Sophia Loren többszörös Oscar-díjas és Golden Globe-díjas olasz filmszínésznő sem maradhat ki a sorból


Elvist szerintem mindenki elfogadná segítségül. Egy kis rock 'n' roll mindenkinek kell...


És bizony a legnagobb kedvencem Kurt Cobain, a Nirvana egykori frontember, aki akárcsak sokunk, a horgolást ,,rajongott", mi pedig a zenekarért. :) Aki jó zenét szeretne, az a Nirvanát hallgassa!






Szép napot!

Viki