húsvét

Nyuszi ül a fűben...

4:57

Ja, nem a fűben... inkább egyelőre a hóban, de nemsokára helyet kaphat egy húsvéti asztalon.

Loptam egy kis szabadidőt magamnak és meghorgoltam Őt itt. thegreenragonfly oldalán találtam a leírást, de ha szeretnétek megkapni magyarul, akkor írjatok egy e-mailt, és elküldöm. :)
Aki egy kicsit szemfülesebb, az a mintát már a fotókról le tudja olvasni, de meg kell súgnom, hogy a fülei nem tökéletesek. De az első darabokkal mindig is így vagyok.
Úgy érzem még sok-sok nyulacskát fogok húsvétig készíteni, egy szobával arrébb pedig édesanyám már bele is fogott a gyártásukba.

Sok sikert!

Viki



boleró

Horgolt boleró

9:15

,,Unicrochet" és a nagyis párna után rákaptam, hogy kicsit nagyobb projekteket készítsek. Már nagyon régóta készültem rá, hogy elkészítem a Gombolyda oldalán megtalált boleró leírást, és kis döcögő után (nem volt elég a fonal, így elölről kellett kezdenem), végre készen lett.
A boleró csak kér ugyanolyan körből készült, amit a végén 8 ponton kapcsoltam össze. Aki ismeri a mintaolvasást, az leírás nélkül is el tudja készíteni, de mivel én is jobban szeretem az utóbbit, ezért leírom, hogyan készítettem el a bolerómat. Red Heart Baby fonalból készítettem (kb.250 m), amit kettes horgolótűhöz ajánlottak.

1.sor.:Készítettem 108 lsz-et.
2.sor.: Mindenhová került 1-1 1rhp
3.sor.: 1rp+1 lsz
4.sor.:*3 lsz+1 1rhp+1 lsz + 1 1rhp*: második lyukba, aztán megint a másodikba *3 lsz+ 1 rp*. Ezt felváltva ismételjük a sor végéig.
5.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 5lsz*
6.sor.: A ,,V" alakú kát 1rhp közé kerül: * 1 1rhp+1 lsz+ 1 1rhp* az 5 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
7.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 4lsz*
8.sor.: A ,,V" alakú két 1rhp közé kerül: * 1 1rhp+1 lsz+ 1 1rhp* az 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
9.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két 1rhp közé horgolunk: *1 1rhp + 1lsz+1 1rhp+ 4lsz*
10.sor.:A ,,V" alakú két-két 1rhp közé kerül: * 2 1rhp+1 lsz+ 2 1rhp* a 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
11.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú két-két 1rhp közé horgolunk: *2 1rhp + 1lsz+2 1rhp+ 4lsz*
12.sor.:A ,,V" alakú két-két 1rhp közé kerül: * 3 1rhp+1 lsz+ 3 1rhp* a 4 lsz-es ívbe pedig *3 lsz + 1rp+3lsz* Ezt felváltva ismételgetjük.
13.sor.: Kúszószemmel az első lyukba kúszunk, és a ,,V" alakú három-három 1rhp közé horgolunk: *3 1rhp + 1lsz+3 1rhp+ 4lsz*

És készen is van az első kör. Mire a végére értek az elsőnek, már meg is tanuljátok a mintát, mert nagyon jó egyszerű. :)

A végén 8 helyen kell összeölteni, vagy összehorgolni a köröket, és készen is van. Még egyszer köszönöm a Gombolydának, a tippeket! :)

Sok sikert, puszilok mindenkit! : )

Viki

nagyikockák

Párna horgolt ,,nagyikból"

7:32

Szerintem az otthonossághoz elengedhetetlen néhány párna a lakásba. Nos, természetesen túlzásba is lehet vele esni éppen úgy, ahogyan én, mert ha lehetne mindenhová ledobnék egy-egy ilyen tollas puhaságot.
És ahogy elnézegettem Pinterest-en a képeket, kedvet kaptam egy kicsit nagyobb munkához, mint amiket általában készítek. Így találtam egy képes leírást egy nagyon egyszer horgolt nagyi négyzetről.
Az egész párna ugyanolyan négyzetekből készült, és maradék fonalakat használtam fel. Van közöttük mindenféle a Catania utánzattól kezdve a Red Heart Baby-ig... Szóval tanulság: A maradék is jó valamire. ;)

Szóval a leírás:

1.sor.: 6 lsz-ből kört kapcsolunk!
2.sor.: Készítünk 12 1rhp-t, közöttük 1-1 lsz-mel. (12 1rhp+12 lsz)
3.sor.: Minden ívbe jön 2-2 1rhp, majd ezek közé a kettes-kettes csoportok közé horgoljunk 1-1 lsz-et!
4.sor.:1 1rhp az ívbe, és az előző sor két 1rhp-nak tetejébe horgolunk 1-1 1rhp-t. Így egymás mellett lesz közvetlenül 3 darab 1rhp. Horgolunk itt 2 lsz-et, és ismét kezdjük a hármas csoporttal!
5.sor.:A * * közötti rész fogjuk összesen négyszer megismételni!!!
*A hármas csoport középső pálcájának tetejébe horgolunk 3 2rhp-t, horgolunk 5 lsz-met, és a mellette lévő pálca tetejébe is horgolunk 3 2rhp-t. Horgolunk 2 lsz-met és a következő hármas csoport utolsó pálcájába horgolunk 3 1rhp-t. Horgolunk megint 2 lsz-met,és a következő hármas csoport utolsó pálcájába horgolunk 3 1rhp-t. Horgolunk megint 2 lsz-met.*

Készen is van az első nagyi kockánk. Lehet úgy is, hogy csak egy színt használunk, de persze lehet minden sornál mást használni. Én ezt az utóbbit használtam, de következő terv, hogy csinálok egy fekete-fehéret is a vintage kedvéért. :)
Már csak össze kell őket varrni, vagy horgolni. Én a varrásnál maradtam ezúttal.

A párna 35x35 centiméteres és 16 négyzet kellett hozzá, hogy befedje. Én csak egyik oldalára varrtam fel, a másikra mást tervezek. :)


Ha tetszik az oldal, akkor like-oljatok itt, ahol most egy játék is zajlik éppen, vagy kövessétek az oldalt. :)

Szép napot!

Viki

insporáció

A ,,sokoldalú" nagyi négyzetek... - crochet granny square

15:32

Korábban készítettem már nagyi négyzetekből egy táskát, amit azóta is örrömmel hurclászok magammal, valamint van egy párnám, ami egyetlen nagy nagyi négyzetből áll. Ez utóbbit nem én készítettem, hanem még azelőtt vettem, mielőtt megtanultam horgolni.
Most pedig a szemfülesek már láthatták a facebook-on, hogy egy díszpárnát igyekszem elkészíteni. Néhány négyzet már megvan, holnap pedig igyekszem befejezni a munkát.

Addig is összegyűjtöttem egy kis inspirációt nektek. :)

Leírás itt!

Számtalan módja van a négyzetek felhasználásának, például hasonló meleg pulóvert is készíthetünk belőle a hidegebb napokra. (etsy.com)



Talán lehetne ez a következő kiszemeltem. *.* Még több kép itt!


Egy hasonló ágytakaró minden álmom, de még nem mertem belevágni. Na majd most... Forrás: itt!


Két nagyi-négyzet, és kész is van a tűpárna, ami nekünk azért valljuk be, hogy elengedhetetlen.Itt


Lámpa-búra is készülhet nagyinégyzetekből. :) (etsy.com)

És egy kis tipp a négyzetek összevarrásához. Még több segítség itt!


Ha szeretnétek még több ötletetet, akkor klikkeljetek ide, ahol megtaláljátok a korábbi munkáimat is. :)

Ha tetszik a blog, akkor íratkozzatok fel a blogra, hogy kövessetek facebook-on!

Szép napot!

Viki

játék

Játék! 2

9:04

A héten bizony átléptük facebook-on az 500 főt. Ennek alkalmából egy játékkal szeretnék kedveskedni nektek. Nem kell más tenni, mint megosztani ezt a képet
itt, és aláírni, hogy játék!

A csomag tartalma:  
-lila gobelin-cérna (színtartó, 10 méter)
-horgolt baglyos felvarró
-Teekanne téli-varázs tea
-süthető gyurmából készült baglyos hűtőmágnes



Sok szerencsét! :)

Viki

B.Ú.É.K.

Boldog új évet bejegyzés

6:56

Nagyon örülök, hogy már lassan egy éve itt vagytok velem, a bloggal, a horgolmányokkal. És most meg is szeretném nektek köszönni, a sok örömet és mosolyt, amit okoztatok nekem.
Jövőre is ugyanígy szeretném, ha ilyen jó kis csapat maradnánk, esetleg még több taggal. Örülök, hogy megtanultam horgolni, és hogy ennyi kedvet adtatok hozzá.
Nagyon boldog és sikeres évet kívánok mindannyiótoknak!

Millió puszi és ölelés!

Jó szórakozást... na meg nagy étvágyat! :D

Viki


crochet

Horgoló és kötő hírességek

13:35

Ahányszor csak megismerek olyan embereket, akik szeretnek kötni és horgolni, egyfajta örömöt érzek, hogy osztozhatom ebben a szenvedélyben. Nincs ez máshogy akkor sem, ha hírességek kezében látom a fonalat és a tűt, vagy tűket.
Mert a kötés és a horgolás igenis szexi, valamint nem ,,öreges", hanem retro. :)
Ezt azoknak üzenném, akik szűk látókörrel, csak a kesztyűkre, sálakra és sapkákra tudnak asszociálni, ha ezeket a hobbikat említjük nekik!

És íme a hírességek, akik osztoznak a mániánkban:

Christina Hendricks, a forgatások szüneteiben is szorgoskodik

Marilyn Monroe ékes jele annak, hogy a fonalmánia szexi is lehet.


A Sex és New York sztárjai, Sarah Jessica Parker és
Kristin Davis is előszeretettel forgatják a tűt. Vajon ki kezdte el elsőként? Látszik, hogy a dolog fertőző. :)


Sophia Loren többszörös Oscar-díjas és Golden Globe-díjas olasz filmszínésznő sem maradhat ki a sorból


Elvist szerintem mindenki elfogadná segítségül. Egy kis rock 'n' roll mindenkinek kell...


És bizony a legnagobb kedvencem Kurt Cobain, a Nirvana egykori frontember, aki akárcsak sokunk, a horgolást ,,rajongott", mi pedig a zenekarért. :) Aki jó zenét szeretne, az a Nirvanát hallgassa!






Szép napot!

Viki

kesztyű

Horgolt egyujjas kesztyű - Crochet mittens

8:14

Már nagyon régóta várok valami isteni sugallatra, hogy mit is kezdjek két gombolyag fonallal. Mindkettő gyönyörű színátmenetes, és fillérekért jutottam hozzájuk. Ezek voltak a kedvenceim, így valami értelmes, hordható horgolmányra gondoltam, és mivel a héten kilyukadt a kesztyűm, el lett döntve, hogy nem veszek újat, hanem inkább elkészítek egyet.
Korábban karácsonyi ajándékként horgoltam már ujjatlan kesztyűt, valamint gyerek méretet de ilyet még nem. Mindenesetre az ujjatlannak az alapjára készült el ez is.







A kesztyű alapja egy fő színből:

1.sor.: 25 lsz-ből kört kapcsoltunk
2-6.sor.: 1-1 félpálca mindenhová (25)
7.sor.: 2 lsz magasítás, ami az első félpálcát helyettesíti, majd 1-1 félpálca a következő 3 szembe. Ezután horgolunk 9 lsz-et, és az utolsó pálcától számított 6.szembe horgolunk 1 félpálcát. Ez az ív lesz a hüvelykujj helye. A továbbiakban a sor végéig mindenhová készítünk 1-1 félpálcát.
8-10.sor.: Mindenhová 1-1 félpálca.
11.sor.: Horgolunk 4 félpálcát (az elsőt 2 lsz-mel helyettesítjük), majd a következő két szemet egybefogyasztjuk. A következő szembe horgolunk 1 félpálcát. Majd az ezt követő 2 szemet összehorgoljuk eggyé, tehát fogyasztunk. Ezután már mindenhová jön 1-1 félpálca.
12.sor.: Mindenhová kerül 1-1 félpálca.
13.sor.:Horgolunk 4 félpálcát (az elsőt 2 lsz-mel helyettesítjük), majd a következő két szemet egybefogyasztjuk. A következő szembe horgolunk 1 félpálcát. Majd az ezt követő 2 szemet összehorgoljuk eggyé, tehát fogyasztunk. 
14.sor.:  Mindenhová kerül 1-1 félpálca.

Érdemes ,,útközben" felpróbálgatni, hogy jó-e a méret. 

Ujj:
1.sor.:Ahol van az ujj rész, ott mindenhová horgolunk 1-1 rp-t.
2.sor.: Mindenhová kerül 1-1 félpálca, de mikor az ujj felső illetve alsó ívéhez érünk, ott fogyasztunk egyet, hogy ne legyen nagyon ormótlan. (ez remélem érthető itt.) 
3-7.sor.: mindenhová megy 1-1 félpálca.
8.sor.: 2 félpálca, majd egy fogyasztás.
9.sor.: 1 félpálca, majd egy fogyasztás.
10.sor.: összehúzzuk a hézagot.


A kesztyű aljának díszítése másik színű fonallal történt. Mindenhová horgoltam 3 soron keresztül 1-1 félpálcát. 

A lehajtható rész: (olyan színből, mint az alsó szegély)

1.sor.: varázshurokba kerül 6 félpálca.
2.sor.: mindenhová jön 2-2 félpálca (12)
3.sor.: 2 félpálca ugyanoda, majd a következőbe 1 félpálca.(18)
4.sor.: 2 félpálca ugyanoda, majd a következőbe 2 szembe 1-1 félpálca.(24)
5.sor.:  2 félpálca ugyanoda, majd a következőbe 3 szembe 1-1 félpálca. (30)
6-13.sor.: mindenhová kerül 1-1 félpálca

Miután felvarrtuk az egyik felét a lehajtható résznek, már csak egy kis akasztó hiányzik róla, és valami színben harmonizáló gomb. Én kéket választottam, mert mindkét színátmenetes fonalban elég sok van belőle.

Hamarosan jelentkezem egy másik kesztyűvel is, valamint már megkaptam itthon a ,,rendelést" még egy ugyanilyenre. :)

Sok sikert, és horgolásra fel! :)

Viki


 

gömb

Horgolt karácsonyi gömb

4:16

Hungarocel-gömböt bármelyik kratív-hobby boltban, vagy papír-írószer boltban lehet venni. Kb. 60-70 ft egy nagy gömb. Szóval érdemes venni legalább egyet, kettőt a kipróbálás végett. 

Ezt a mintát tegnap találtam ki este. El is készítettem rögtön két próbadarabot, és arra jutottam, hogy megmutatom nektek is, hátha valaki kedvet kap hozzá.

1.sor.: 5 lsz-ből gyűrűt kapcsolunk
2.sor.: A gyűrűbe kerül 12 1rhp, közöttük 1-1 lsz-mel. (1 1rhp+1 lsz)
3.sor.: a lsz-ívekbe kerül *1 1rhp+2 lsz+1 1rhp* Ezt a rész ismételjük végig ezen a soron. (1 1rhp+2 lsz+1 1rhp)
4.sor.: a lsz-ívekbe kerül *1 1rhp+2 lsz+1 1rhp* Ezt a rész ismételjük végig ezen a soron.(1 1rhp+2 lsz+1 1rhp)
5.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az első ív közepére, készítünk 1lsz magasítást, és 5 lsz-em (a magasítás az első rp-t helyettesíti), majd leöltjük a következő ívbe egy rp-val. (rp+5 lsz)
6.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az első ív közepére, készítünk 1lsz magasítást, és 5 lsz-em (a magasítás az első rp-t helyettesíti), majd leöltjük a következő ívbe egy rp-val. (rp+5 lsz)

7.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az
 első ív közepére, készítünk 1lsz magasítást, és 5 lsz-em (a magasítás az első rp-t helyettesíti), majd leöltjük a következő ívbe egy rp-val.(rp+5 lsz)
5.sor
8.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az első ív közepére, 3 lsz magasítás, majd 5 lsz leöltve a következő ívbe 1rhp-val ezt leöltjük ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása) (1 1rhp+5lsz)
9.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az első ív közepére, 3 lsz magasítás, 1 1 rhp ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása), 3 lsz majd a következő ívbe is horgolunk 2 1rhp-t. (2 1rhp+3 lsz)
10.sor.: Innentől már a gömbön horgolunk!!
Bekúszunk az első ívbe, és készítünk 3 lsz magasítást ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása), és még 2 1rhp-t. Tehát összesen 3 darab lesz minden ívben. Ezután 1 lsz-et horgolunk, és 1rhp-val öltjük le a következő ívbe. És kezdődik elölről... (3 1rhp+1 lsz)
10.sor
11.sor.: Bekúszunk az első ívbe, és készítünk 3 lsz magasítást ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása) és 1 lsz-et horgolunk. (1 1rhp+1 lsz)
12.sor.: Bekúszunk az első ívbe, és készítünk 3 lsz magasítást ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása), jön még 1 1rhp, majd a következő íve 1 1rhp (2 1rhp, 1 1rhp, 2 1rhp, 1 1rhp...stb.)
13.sor.:Fogyasztás rp-val.
11.sor
14.sor.: Átöltünk kúszóval a szemben lévő szembe, így összehúzzuk a gömb tetejét. 
Már csak az akasztó hiányzik. Ez 30 lsz-ből készült nálam.



És már csak egy hetet kell várni karácsonyig, szóval a készülődésre nincs sok idő! Horgolásra fel! :)

Viki

bögremelegítő

A kötés a porondon... Kötött bögremelegítő karácsonyra

9:51


,,Nem csak a karácsony adhat neked ajándékot. Nem csak a karácsonyfa alatt lehet csomag. Bármikor, bárhol rátalálhatsz."
(Csitáry-Hoch Tamás)


Természetesen a horgolás marad továbbra is a kedvencem, de a kötés gyorsan elorozta a második helyet nálam. Elég nehéz volt átállnom a két tűs megoldásra az egy helyett. A kampós, meg egyenes végekről csak nem is beszélve. De a sima öltés már megyeget. Nem túl gyorsan, de jobban, mint mikor elkezdtem.
Ma pedig volt egy kis szabadidőm, és maradék barna fonat felhasználva kötöttem egy téglalapot. Csak sima szemekből készült.
A díszítéshez szükségem volt még fehér fonalra, zöld és piros filcre, fehér hímzőfonalra, egy horgolótűre és egy kötőtűre, valamint két gombra. 
Mindenképpen szerettem volna karácsonyi ,,kiadást" csinálni ezért is választottam ezeket a levelek. (Egyébként ezeket hogy hívják, de tényleg?! :D)
A téglalapot fehér fonallal körbehorgoltam, hogy ,,havas" legyen.
És most a ,,születés" képekben:

Még a munka előtt...
Darabokban hevert az egész, és nem láttam, hogy mi lesz belőle xD


Készen :)


Remélem nektek is annyira teszik, mint nekem <3

Ha van egy kis kedvetek, mindenképpen próbáljátok ki a kötést is, megéri. :)
Kicsit más téma: Mint azt látjátok, megújult kicsit a blog kinézete, dinamikusabb lett. Várom a véleményeket, hogy egyszerű-e rajta eligazodni, vagy sem. Feliratkozhattok továbbra is jobb oldalon van fent egy fülecske legfelül, oda kell kattintani. :)

Szép napot!

Viki