babatakaró

Nagyi mintás babatakaró horgolva - tavaszi színek

5:40

Az utóbbi időben mindenütt csak gyerekeket látok, kismamákat, babakocsikat. A személyes ismertségemben sincs ez másként, és számomra egy igen kedves embernek fog születni kislánya néhány héten belül. Neki készítettem most egy nagyi mintás takarót. Hosszasan keresgéltem, tényleg szerettem volna tökéleteset horgolni nekik, végül egy margaréta mintát horgoltam, majd köré szépen a nagyi minta hagyományos mintáját. Igyekeztem, hogy minél színesebb legyen, főleg a lányos színekre fókuszáltam.
Minden sor más-más színből készült, éppen azért, mert a gyerekeknek fontos, hogy stimuláló legyen minden, ami a környezetükben van. A takaróról már csak a kislány neve hiányzik, később azt is megmutatom, de már nagyon szerettem volna képeket hozni nektek róla. Így fogadjátok szeretettel, remélem a tulajdonosa örömmel fogja gyűrögetni, és nyálazni. :) <3



Szép napot!

Viki


african flower

Mit készítsünk az afrikai-virágból?

13:26

Az afrikai virág az egyik olyan mintacsoport, amit nagyon kedvelek, bár még nem készítettem olyan sokat, mint például nagyi kockát. Azonban már első ránézésre is észre lehet venni, hogy egy nagyon haladós horgolás-típussal állunk szemben. Lehet egyszínű, vagy akár tarka, mindenképpen nagy sikerélményt okoz a készítőknek! :)

Nézzünk néhány afrikai inspirációt! 

Az első néhány képre a flickr. com oldalon találtam:

Akárcsak a nagyikból, a virágokból is takarók és párnák készülnek leggyakrabban.

Mégis a táskák is nagyon sikeresek...

Ez az afrikai virágokból készült puff egy igazi éke lehet a lakásnak.

Külföldön már tombol az állatok elkészítése, legyen az elefánt, vagy...

...víziló.

Két virág összehorgolásából kis nesszeszert is készíthetünk.

Még egy takaró, és nem csak a cuki macska miatt... : )
És még több kép... : )

Kislányoknak...  

Igazán különleges fülbevaló is készülhet belőle... (itt)

Én már készítettem tűpárnát, aminek azóta is nagy hasznát veszem. :)

Remélem sikerült néhány jó ötletet adnom!
Horgolásra fel!

Viki

nagyikockák

Párnák és takarók, mert júniusban igenis hideg van...

12:34

Azt hiszem, erősen elszóltuk magunkat, mikor három héttel ezelőtt bejelentettük, hogy itt a nyár. Ugyanis reggel még a fél karomat is képes lettem volna odaadni egy kabátért.
Itthon pedig bebugyolálom magam a takaróim és párnáim közé, elővarázsolom a horgolt zoknijaimat, és innen bentről már nem is olyan vészes ez a szeszélyes idő.Összeválogattam nektek néhány képet, amik nagy része nagyi kockákból készült. Ezeket már megtalálhatjátok a blogban is, itt. :)




   






Ha kedvet kaptatok, próbáljátok ki őket, szerintem mindenképpen jól fel lehet velük dobni egy nappalit, vagy hálószobát.

Melegedjetek, és legyetek türelemmel, nemsokára a Nap is kisüt! :)

Viki