csipke

Csipkecsodák

12:10

A csipke mindig elegáns, és ha nem visszük túlzásba, nagyon ízléses. Persze, tudom, hogy a horgolás és a csipke nem ugyanaz, de vannak minták, amelyek nagyon szépen hasonlítanak. A fehérek a legszebbek, bár lehet, ez csak a saját véleményem. A tisztaság színe mindig nagyon elegáns. És most mutatok néhány nekem tetsző kis csodát! ( nem mind horgolt, de az biztos, hogy az összes gyönyörűűűűűűű)
Ezek a párnák bármilyen lakásban megállnák a helyüket. :)

Forrás: itt

Forrás: itt

Forrás: itt

Forrás: itt
Forrás: itt

És ami nem párna.... de nem hagyhattam ki! Forrás: itt




Szép napot!

Viki




african flower

Mit készítsünk az afrikai-virágból?

13:26

Az afrikai virág az egyik olyan mintacsoport, amit nagyon kedvelek, bár még nem készítettem olyan sokat, mint például nagyi kockát. Azonban már első ránézésre is észre lehet venni, hogy egy nagyon haladós horgolás-típussal állunk szemben. Lehet egyszínű, vagy akár tarka, mindenképpen nagy sikerélményt okoz a készítőknek! :)

Nézzünk néhány afrikai inspirációt! 

Az első néhány képre a flickr. com oldalon találtam:

Akárcsak a nagyikból, a virágokból is takarók és párnák készülnek leggyakrabban.

Mégis a táskák is nagyon sikeresek...

Ez az afrikai virágokból készült puff egy igazi éke lehet a lakásnak.

Külföldön már tombol az állatok elkészítése, legyen az elefánt, vagy...

...víziló.

Két virág összehorgolásából kis nesszeszert is készíthetünk.

Még egy takaró, és nem csak a cuki macska miatt... : )
És még több kép... : )

Kislányoknak...  

Igazán különleges fülbevaló is készülhet belőle... (itt)

Én már készítettem tűpárnát, aminek azóta is nagy hasznát veszem. :)

Remélem sikerült néhány jó ötletet adnom!
Horgolásra fel!

Viki

nagyikockák

Párna horgolt ,,nagyikból"

7:32

Szerintem az otthonossághoz elengedhetetlen néhány párna a lakásba. Nos, természetesen túlzásba is lehet vele esni éppen úgy, ahogyan én, mert ha lehetne mindenhová ledobnék egy-egy ilyen tollas puhaságot.
És ahogy elnézegettem Pinterest-en a képeket, kedvet kaptam egy kicsit nagyobb munkához, mint amiket általában készítek. Így találtam egy képes leírást egy nagyon egyszer horgolt nagyi négyzetről.
Az egész párna ugyanolyan négyzetekből készült, és maradék fonalakat használtam fel. Van közöttük mindenféle a Catania utánzattól kezdve a Red Heart Baby-ig... Szóval tanulság: A maradék is jó valamire. ;)

Szóval a leírás:

1.sor.: 6 lsz-ből kört kapcsolunk!
2.sor.: Készítünk 12 1rhp-t, közöttük 1-1 lsz-mel. (12 1rhp+12 lsz)
3.sor.: Minden ívbe jön 2-2 1rhp, majd ezek közé a kettes-kettes csoportok közé horgoljunk 1-1 lsz-et!
4.sor.:1 1rhp az ívbe, és az előző sor két 1rhp-nak tetejébe horgolunk 1-1 1rhp-t. Így egymás mellett lesz közvetlenül 3 darab 1rhp. Horgolunk itt 2 lsz-et, és ismét kezdjük a hármas csoporttal!
5.sor.:A * * közötti rész fogjuk összesen négyszer megismételni!!!
*A hármas csoport középső pálcájának tetejébe horgolunk 3 2rhp-t, horgolunk 5 lsz-met, és a mellette lévő pálca tetejébe is horgolunk 3 2rhp-t. Horgolunk 2 lsz-met és a következő hármas csoport utolsó pálcájába horgolunk 3 1rhp-t. Horgolunk megint 2 lsz-met,és a következő hármas csoport utolsó pálcájába horgolunk 3 1rhp-t. Horgolunk megint 2 lsz-met.*

Készen is van az első nagyi kockánk. Lehet úgy is, hogy csak egy színt használunk, de persze lehet minden sornál mást használni. Én ezt az utóbbit használtam, de következő terv, hogy csinálok egy fekete-fehéret is a vintage kedvéért. :)
Már csak össze kell őket varrni, vagy horgolni. Én a varrásnál maradtam ezúttal.

A párna 35x35 centiméteres és 16 négyzet kellett hozzá, hogy befedje. Én csak egyik oldalára varrtam fel, a másikra mást tervezek. :)


Ha tetszik az oldal, akkor like-oljatok itt, ahol most egy játék is zajlik éppen, vagy kövessétek az oldalt. :)

Szép napot!

Viki

nagyikockák

Párnák és takarók, mert júniusban igenis hideg van...

12:34

Azt hiszem, erősen elszóltuk magunkat, mikor három héttel ezelőtt bejelentettük, hogy itt a nyár. Ugyanis reggel még a fél karomat is képes lettem volna odaadni egy kabátért.
Itthon pedig bebugyolálom magam a takaróim és párnáim közé, elővarázsolom a horgolt zoknijaimat, és innen bentről már nem is olyan vészes ez a szeszélyes idő.Összeválogattam nektek néhány képet, amik nagy része nagyi kockákból készült. Ezeket már megtalálhatjátok a blogban is, itt. :)




   






Ha kedvet kaptatok, próbáljátok ki őket, szerintem mindenképpen jól fel lehet velük dobni egy nappalit, vagy hálószobát.

Melegedjetek, és legyetek türelemmel, nemsokára a Nap is kisüt! :)

Viki



párna

Kedvenc párna és vizsgaidőszak

14:14

Hihetetlen, de még 28 fokban is képes vagyok takaró alá bújni, felhúzni a vastag, bolyhoz zoknimat és begubózni. Ma is ez történt. Horgolásra sajnos kevés időm volt, csupán egy rózsát sikerült elkészítenem, aminek hamarosan kerítek egy gyűrűalapot. :)
De azért folyton jár az agyam, hogy holnaptól miket fogok készíteni, hiszen ha szerencsém van, akkor letudom a vizsgáim nagy részét, és visszakapom azt a csekélyke szabadidőmet.

Bemutatom nektek ezúttal a nagy sárga-fekete horgolt párnámat, amit még akkor vásároltam 100 forintért, mikor még csak kilátásban sem volt ez a hobby. Azóta pedig, hogy horgolótűt ragadtam, a szívemhez nőtt. :)
Igazi nagyi-kockás álom.

Szép estét, holnap szorítsatok értem!! :)

Viki