bögre

Top 10 horgolt holmi masnival

0:47

Mint azt sokan tudjátok, úgy gondolom, a masnikból sosem elég. Még a legegyszerűbb dolog is feldobható velük. Így most összegyűjtöttem a 10 jelenlegi kedvencemet. Igazi téli darabok, mivel nálunk most is nagyon hideg van, így valahogy a tavaszt még nagyon távoli jövőnek érzem.
És most jöjjön a masni-özön.

1.
Ez a sál a szögletes masnija miatt lett a kedvencem. Forrás: itt

2. 
Régóta várom, hogy szüksége legyen a családból valakinek egy hasonló lábszármelegítőre. :D Cuki és még hasznos is. Forrás: itt
3. 
Ugye, hogy a legegyszerűbbeket is feldobja? Forrás: itt
4. 
De azért vannak extrém holmik is. :) Forrás: itt
5. 
Elegáns és különleges. Forrás: itt
6. 
Cukiság a köbön. :D Forrás: itt
7. 
Túl sokat nem melegít, viszont nagyon mutatós. Forrás: itt
8. 
Ő viszont már melegebb lehet. Forrás: itt
9. 
És feldobhatjuk akár a kávésbögrénket is, így megvédjük vele a kezünket a forróságtól. :) Forrás: itt
10. 
Nem horgolt, de attól még gyönyörű. Forrás: itt
Még sok-sok ilyen szépséget tudtam volna mutatni, de most ez a 10 aktuális kedvenc. Remélem nektek is tetszenek!
Szép napot!


Viki

ékszer

Masnis gyűrű horgolva

3:12

A múltkori masnis nyakláncon felbuzdulva munka után berohantam az új, kedvenc fonalboltomba, és vettem két gyűrűalapot. A kettő együtt 240 ft volt, szóval egyáltalán nem kerülnek sokba az ékszeralapok.
Tegnap este pedig végre volt egy kis időm, hogy a masnis nyaklánchoz illő gyűrűt készítsek.
20 lsz-et gyűrűvé kapcsoltam, majd 5 soron keresztül mindenhová horgoltam 1-1 rp-t. Így született meg ez a cukiság. : )
Catania-ból készítettem, így öröm volt horgolni.

Remélem nektek is tetszik annyira, mint nekem.

Szép napot!

Viki

crochet

Horgolt masnis nyaklánc

11:43

Biztos nem én vagyok az egyetlen, aki imádja a masnikat. Ez a kis apró bármit képes feldobni. Legyen az egy blúz, egy nadrág, egy hajcsat, vagy éppen egy unalmas sapka.
Nem túl régen a Horgolmány Facebook oldalán egy játék keretében masnis nyakláncot lehetett nyerni. A jövőbeli sógornőmnek pedig szerencsére megtetszett, így ma készítettem neki kettőt.
Az egyik Catania-ból, a másik pedig valami Catania-szerű fonalból készült.
Ti is készítsétek el bátran, ha megtetszett. :)

LEÍRÁS

1.sor.: 40 lsz-et gyűrűvé kapcsolunk, majd minden szembe készítünk 1-1 félpálcát
2-6.sor.: mindenhová 1-1 félpálcát készítünk

Ha ez meg van, akkor egy téglalapot kapunk. Ekkor levágunk úgy 20-30 cm fonalat, és középen áttekerjük a mintán, míg masni formát nem kapunk.
ezután már csak a ,,lánc" része maradt hátra, amit láncszemsorból készítünk el. Úgy 80-90 lsz esetén már egész szépen esik, ha felvesszük.

Bevallom nektek, én nagyon szeretem ezt a kis láncot, és biztosan fogok még belőle készíteni más színből is.



Ha tetszik az oldal, keressétek meg a Facebook oldalt, vagy jobb oldalon iratkozzatok fel, hogy ne maradjatok le egy új leírásról sem. :)

Szép napot, és jó ,,őszi" horgolást!

Viki

amigurumi

Arthúr, a macska

11:08

A héten amigurumi napot tartottunk a Horgolmány Facebook oldalán, és mivel egyre szebb és szebb dolgokkal találkoztam, kedvet kaptam, hogy én is elkészítsek valami egyszerű, de kedves projektet. Így esett a választásom a Sylvester nevű macskára, akit a garnstudio oldalán találtam, és ha rákapcsoltok a kiemelt linkre, akkor meg is találjátok hozzá az angol mintát. :) Továbbra is áll, hogy ha valaki szeretné az én Arthur-om leírását, akkor írjon nyugodtan, és minél hamarabb megpróbálom azt továbbítani.

 
Aki kicsit szemfüles, az láthatta a tegnapi bejegyzésem, hogy egy kis újdonságot szeretnék vinni a facebook oldalra, ami azt jelentené, hogy időszakonként csinálok tematikus napokat. Ehhez is várom az ötleteket tőletek, hiszen az oldal csak azért működik, mert velem vagytok. :)

Remélem nektek is éppen úgy tetszik Arthút, mint nekem. Ő egyébként Red Heart Baby fonalból készült, még egy fél gombolyag sem ment el rá, pedig csaknem 20 cm magasra sikerült meghorgolni. 3-as tűt használtam hozzá. A masni leírását, ami  a nyakában van, azt pedig itt megtaláljátok.

Sok sikert! Várom a képeiteket, és az ötleteiteket. :)

Viki

babacipő

Masnis babacipő

12:51

-8 cm-es talphossz
-4-es horolótű

-Red Heart Lisa fonal

1.sor.: horgolunk 11 lsz-et, majd a tűtől lévő második szembe horgolunk 1 félpálcát. 8 szemen keresztül 1-1 félpálcát horgolunk, a következőbe 3 félpálcát. Ezzel a másik oldalra érünk, azt is végig fogjuk horgolni. Aki már készített babacipőt, annak ismerős ez a menet. Tehát ismét 8 félpáca készül, majd az utolsó szembe kerül 2 félpálca, és összekapcsoljuk a kört. Tehát ez a kis alapja az egésznek, ebből indul a talp-rész.

2.sor.: 2 lsz magasítás, és félpáca ugyanoda,majd ismét 1-1 félpálca 8 szemen keresztül, majd 2-2 félpálca jön 3 szembe. Ismét átkerülünk a másik oldalra. Horgolunk 8 szembe 1-1 félpálcát, majd 2-2 félpálcát a következő 2 szembe. Összekapcsoljuk a kört.

3.sor.: 2 lsz magasítás, és félpáca ugyanoda,majd ismét 1-1 félpálca 8 szemen keresztül, majd 2-2 félpálca jön 7 szembe, félpálca a követekző 10 szembe, majd ismét 2-2 félpálca a követekző 2 szembe. Kapcsoljuk a sort.

4.sor.: (csak a hátsó hurkokba horgolunk) 2 lsz magasítás, majd 1-1 félpálca mindenhová. Zárjuk a kört a végén.


5.sor.: 1 lsz magasítás, rp a következő 9 szembe , rp fogyasztás , 1rhp-kal két szem fogyasztása, 1rhp, 1rhp fogyasztás 3 szemen keresztül. (tehát 3 1rhp-t készítünk 1-1 szembe, de az utolsó hurkot majd egyszerre húzzuk át a végén), 1rhp jön a következő szembe, 1rhp fogyasztás 2 szembe, ismét 1rhp fogyasztás 2 szembe, rp fogyasztás, majd rp végig a sor hátralévő részén. Zárjuk a sort.

6.sor.: 1 lsz magasítás, rp ugyanoda, és még 8 szembe 1-1 rp, rp fogyasztás, 1rhp fogyasztás két szembe,1rhp fogyasztás két szembe, rp fogyasztás, rp végig a továbbiakban, kapcsoljuk a kört.


7.sor.: 1 lsz magasítás, rp ugyanoda, majd a következő 6 szembe is 1-1 rp, rp fogyasztás, 1rhp fogyasztás két szembe, ismét 1rhp fogyasztás két szembe, rp fogyasztás, majd rp végig a továbbiakban. Zárjuk a sort.

8-11.sor.:
1 lsz magasítás, majd mindenhová 1-1 rp. Kapcsoljuk a mintát minden sor végén.




Masni:


1.sor.: 21 lsz, majd a tűtől lévő második szembe kerül 1 rp. Minden további szembe kerül 1-1 rp. Zárjuk a sort.
2-4.sor.: mindenhová 1-1 rp. Zárjuk a sorokat minden kör végén.

Ugyanolyan színű fonallal áttekerjük a kis téglalap közepét, így kialakul a masni forma.

Ezután már csak felvarrjuk a masnit a cipőcske orrára.

Remélem tetszik nektek, mindenesetre nagy kedvencem lett. :)
Az eredeti mintát megtalálhatjátok itt. :) Nagyon szuper kis oldal. :)

Sok sikert hozzá!

Viki