bögre

Top 10 horgolt holmi masnival

0:47

Mint azt sokan tudjátok, úgy gondolom, a masnikból sosem elég. Még a legegyszerűbb dolog is feldobható velük. Így most összegyűjtöttem a 10 jelenlegi kedvencemet. Igazi téli darabok, mivel nálunk most is nagyon hideg van, így valahogy a tavaszt még nagyon távoli jövőnek érzem.
És most jöjjön a masni-özön.

1.
Ez a sál a szögletes masnija miatt lett a kedvencem. Forrás: itt

2. 
Régóta várom, hogy szüksége legyen a családból valakinek egy hasonló lábszármelegítőre. :D Cuki és még hasznos is. Forrás: itt
3. 
Ugye, hogy a legegyszerűbbeket is feldobja? Forrás: itt
4. 
De azért vannak extrém holmik is. :) Forrás: itt
5. 
Elegáns és különleges. Forrás: itt
6. 
Cukiság a köbön. :D Forrás: itt
7. 
Túl sokat nem melegít, viszont nagyon mutatós. Forrás: itt
8. 
Ő viszont már melegebb lehet. Forrás: itt
9. 
És feldobhatjuk akár a kávésbögrénket is, így megvédjük vele a kezünket a forróságtól. :) Forrás: itt
10. 
Nem horgolt, de attól még gyönyörű. Forrás: itt
Még sok-sok ilyen szépséget tudtam volna mutatni, de most ez a 10 aktuális kedvenc. Remélem nektek is tetszenek!
Szép napot!


Viki

kesztyű

Horgolt egyujjas kesztyű - Crochet mittens

8:14

Már nagyon régóta várok valami isteni sugallatra, hogy mit is kezdjek két gombolyag fonallal. Mindkettő gyönyörű színátmenetes, és fillérekért jutottam hozzájuk. Ezek voltak a kedvenceim, így valami értelmes, hordható horgolmányra gondoltam, és mivel a héten kilyukadt a kesztyűm, el lett döntve, hogy nem veszek újat, hanem inkább elkészítek egyet.
Korábban karácsonyi ajándékként horgoltam már ujjatlan kesztyűt, valamint gyerek méretet de ilyet még nem. Mindenesetre az ujjatlannak az alapjára készült el ez is.







A kesztyű alapja egy fő színből:

1.sor.: 25 lsz-ből kört kapcsoltunk
2-6.sor.: 1-1 félpálca mindenhová (25)
7.sor.: 2 lsz magasítás, ami az első félpálcát helyettesíti, majd 1-1 félpálca a következő 3 szembe. Ezután horgolunk 9 lsz-et, és az utolsó pálcától számított 6.szembe horgolunk 1 félpálcát. Ez az ív lesz a hüvelykujj helye. A továbbiakban a sor végéig mindenhová készítünk 1-1 félpálcát.
8-10.sor.: Mindenhová 1-1 félpálca.
11.sor.: Horgolunk 4 félpálcát (az elsőt 2 lsz-mel helyettesítjük), majd a következő két szemet egybefogyasztjuk. A következő szembe horgolunk 1 félpálcát. Majd az ezt követő 2 szemet összehorgoljuk eggyé, tehát fogyasztunk. Ezután már mindenhová jön 1-1 félpálca.
12.sor.: Mindenhová kerül 1-1 félpálca.
13.sor.:Horgolunk 4 félpálcát (az elsőt 2 lsz-mel helyettesítjük), majd a következő két szemet egybefogyasztjuk. A következő szembe horgolunk 1 félpálcát. Majd az ezt követő 2 szemet összehorgoljuk eggyé, tehát fogyasztunk. 
14.sor.:  Mindenhová kerül 1-1 félpálca.

Érdemes ,,útközben" felpróbálgatni, hogy jó-e a méret. 

Ujj:
1.sor.:Ahol van az ujj rész, ott mindenhová horgolunk 1-1 rp-t.
2.sor.: Mindenhová kerül 1-1 félpálca, de mikor az ujj felső illetve alsó ívéhez érünk, ott fogyasztunk egyet, hogy ne legyen nagyon ormótlan. (ez remélem érthető itt.) 
3-7.sor.: mindenhová megy 1-1 félpálca.
8.sor.: 2 félpálca, majd egy fogyasztás.
9.sor.: 1 félpálca, majd egy fogyasztás.
10.sor.: összehúzzuk a hézagot.


A kesztyű aljának díszítése másik színű fonallal történt. Mindenhová horgoltam 3 soron keresztül 1-1 félpálcát. 

A lehajtható rész: (olyan színből, mint az alsó szegély)

1.sor.: varázshurokba kerül 6 félpálca.
2.sor.: mindenhová jön 2-2 félpálca (12)
3.sor.: 2 félpálca ugyanoda, majd a következőbe 1 félpálca.(18)
4.sor.: 2 félpálca ugyanoda, majd a következőbe 2 szembe 1-1 félpálca.(24)
5.sor.:  2 félpálca ugyanoda, majd a következőbe 3 szembe 1-1 félpálca. (30)
6-13.sor.: mindenhová kerül 1-1 félpálca

Miután felvarrtuk az egyik felét a lehajtható résznek, már csak egy kis akasztó hiányzik róla, és valami színben harmonizáló gomb. Én kéket választottam, mert mindkét színátmenetes fonalban elég sok van belőle.

Hamarosan jelentkezem egy másik kesztyűvel is, valamint már megkaptam itthon a ,,rendelést" még egy ugyanilyenre. :)

Sok sikert, és horgolásra fel! :)

Viki


 

bögrealátét

Őszi inspiráció

14:40

Bizony-bizony a szeptemberrel beköszöntött a tarka ősz, ami számomra és valószínűleg minden horgoló emberke számára örömteli, hiszen előkerülnek a sapka, sál illetve kesztyű leírások...

Hogy legyen miből ötletet meríteni, összeállítottam egy kis ,,cikket", amibe különleges hangulatcsináló horgolmányokat válogattam. Jó szemezgetést! :)

Viki

 Soha nem elég ősszel a takarókból és plédekből. Ez a nagyikockás pléd az ősz színeiben készült.



Néhány falevéllel már el is lehet érni a kívánt őszies hangulatot...

Barna, narancs, vörös és krém szín a jellemző színek ebben az évszakban.

A sapka elengedhetetlen kellék, ha kimozdulunk otthonról. Nem csak meleg, de nagyon szép is.

A személyes kedvencem :D

Előkerülnek bizony a teafilterek, és miért ne kínálhatnák a családunknak stílusosan? :)

Faleveleket minden mennyiségben érdemes ilyenkor gyártani. :)
Forrás: Pinterest