angyalka

Horgolt angyalka

2:01

Én már karácsonyi lázban égek... Horgolás téren legalábbis egészen biztosan, hiszen már egy hete angyalkákat és mikulásokat gyártok. Ezúttal a kedvenc angyalkás mintámat mutatom meg nektek, amit évekkel ezelőtt tanultam meg, és időközben átesett egy kicsi változtatáson. Remélem elkészítitek, és csodás dísze lesz az idei karácsonyfátoknak!

A fejtetőnél kezdjük a horgolást, és az egész testet egyben horgoljuk meg.

1.sor.: 8 rp varázshurokba
2.sor.: minden második szemet szaporítunk (12)
3.sor.: minden második szemet szaporítunk (18)
4.sor.: minden harmadik szemet szaporítunk (24)
5-8.sor.: 1-1 rp mindenhová (24)
8.sor: minden harmadik szemet fogyasztunk (18)
Tömjük ki a fejet kevés vatelinnel!
9.sor.: minden második szemet fogyasztunk (12)
10.sor.: minden szemet fogyasztunk (6)
11.sor.: minden szembe a következő kerül: *1erp+1lsz+1erp+1lsz*
12.sor.: minden lsz-ívbe az alábbi kerül: *1erp+1lsz+1erp+1lsz*
13.sor.: rp majd 5 lsz leöltve a következő szembe rp-val. Ezt összesen 4-szer csináljuk,készítünk 8 rp-t, aztán ismét 4-szer csináljuk az 5 lsz-es ívet, leöltjük és ismét 8 rp
14.sor: az 5 lsz-es ívekbe kerül: *1rp+1fp+3erp+1fp+1rp*, majd a szemben lévő pálcával leöltjük 1 erp-val  (lesz tehát egy fekvő pálcánk)   majd 8 lsz, és a másik oldalon ugyanezt csináljuk.
15.sor: a fekvő pálcára kerül: *1erp+1lsz+1erp*. Ezt folytatjuk minden második szemben.
16.sor.: az ívekbe:*2erp+1lsz+2erp*
17.sor.: az ívekbe:*2erp+1lsz+2erp+1lsz*
18.sor.: az ívekbe:*2erp+1lsz+2erp+2lsz*
19.sor.: az ívekbe:*2erp+2lsz+2erp+2lsz*
20.sor.: minden ívbe kerül 6 erp, amit a következő ,,hézagban", a két ív közé rp-val leöltjük.

Díszítésként minden szoknya-szembe, és minden ruhaujj-szembe horgolhatunk arany vagy ezüst színnel 1-1 rp-t.
40 lsz-ből akasztót készítünk, így készen is van. Már csak a keményítés hiányzik, amit célszerű cukrozott vízzel, vagy háztartási/textilkeményítővel megcsinálni, hogy szép tartós legyen. Egy éjszaka alatt tökéletesre szárad.

baba

Boldog karácsonyt kíván a Horgolmány!

12:14

Ebben a bejegyzésben szeretnék nektek boldog, békés karácsonyt kívánni! Töltsétek nevetés közben ezt a néhány npot a családotokkal a fa alatt, édes süteményillatban, ajándékok csomagolása közben.
Ez a néhány kép azoknak szól, akik a legfontosabbak a világon így karácsonykor IS: a gyerekeknek. :)


Forrás: flickr

Forrás: itt
Forrás: etsy

Forrás: etsy

Forrás: etsy

Forrás: etsy 
Forrás: pinterest

Forrás: itt

Ezúttal nem jó horgolást, hanem jó szórakozást, és tartalmas pihenést kívánok nektek!

Viki

crochet

Horgolt hópelyhek - gyűjtemény

3:31

Nem túl sok idő, és itt a karácsony. Idén azt vettem észre, hogy mindenhol hamarabb elindult a nagy roham, és a hangulatos készülődés, amit nagyon szeretek. Így legalább addig szuper ötleteket gyűjthetek össze.
Ezúttal néhány horgolt hópehelymintát gyűjtöttem össze nektek! Válogassatok kedvetekre!











gömb

Horgolt karácsonyi gömb

4:16

Hungarocel-gömböt bármelyik kratív-hobby boltban, vagy papír-írószer boltban lehet venni. Kb. 60-70 ft egy nagy gömb. Szóval érdemes venni legalább egyet, kettőt a kipróbálás végett. 

Ezt a mintát tegnap találtam ki este. El is készítettem rögtön két próbadarabot, és arra jutottam, hogy megmutatom nektek is, hátha valaki kedvet kap hozzá.

1.sor.: 5 lsz-ből gyűrűt kapcsolunk
2.sor.: A gyűrűbe kerül 12 1rhp, közöttük 1-1 lsz-mel. (1 1rhp+1 lsz)
3.sor.: a lsz-ívekbe kerül *1 1rhp+2 lsz+1 1rhp* Ezt a rész ismételjük végig ezen a soron. (1 1rhp+2 lsz+1 1rhp)
4.sor.: a lsz-ívekbe kerül *1 1rhp+2 lsz+1 1rhp* Ezt a rész ismételjük végig ezen a soron.(1 1rhp+2 lsz+1 1rhp)
5.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az első ív közepére, készítünk 1lsz magasítást, és 5 lsz-em (a magasítás az első rp-t helyettesíti), majd leöltjük a következő ívbe egy rp-val. (rp+5 lsz)
6.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az első ív közepére, készítünk 1lsz magasítást, és 5 lsz-em (a magasítás az első rp-t helyettesíti), majd leöltjük a következő ívbe egy rp-val. (rp+5 lsz)

7.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az
 első ív közepére, készítünk 1lsz magasítást, és 5 lsz-em (a magasítás az első rp-t helyettesíti), majd leöltjük a következő ívbe egy rp-val.(rp+5 lsz)
5.sor
8.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az első ív közepére, 3 lsz magasítás, majd 5 lsz leöltve a következő ívbe 1rhp-val ezt leöltjük ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása) (1 1rhp+5lsz)
9.sor.: Kúszószemmel bekúszunk az első ív közepére, 3 lsz magasítás, 1 1 rhp ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása), 3 lsz majd a következő ívbe is horgolunk 2 1rhp-t. (2 1rhp+3 lsz)
10.sor.: Innentől már a gömbön horgolunk!!
Bekúszunk az első ívbe, és készítünk 3 lsz magasítást ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása), és még 2 1rhp-t. Tehát összesen 3 darab lesz minden ívben. Ezután 1 lsz-et horgolunk, és 1rhp-val öltjük le a következő ívbe. És kezdődik elölről... (3 1rhp+1 lsz)
10.sor
11.sor.: Bekúszunk az első ívbe, és készítünk 3 lsz magasítást ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása) és 1 lsz-et horgolunk. (1 1rhp+1 lsz)
12.sor.: Bekúszunk az első ívbe, és készítünk 3 lsz magasítást ( a 3 lsz magasítás az első 1rhp magasítása), jön még 1 1rhp, majd a következő íve 1 1rhp (2 1rhp, 1 1rhp, 2 1rhp, 1 1rhp...stb.)
13.sor.:Fogyasztás rp-val.
11.sor
14.sor.: Átöltünk kúszóval a szemben lévő szembe, így összehúzzuk a gömb tetejét. 
Már csak az akasztó hiányzik. Ez 30 lsz-ből készült nálam.



És már csak egy hetet kell várni karácsonyig, szóval a készülődésre nincs sok idő! Horgolásra fel! :)

Viki

bögremelegítő

A kötés a porondon... Kötött bögremelegítő karácsonyra

9:51


,,Nem csak a karácsony adhat neked ajándékot. Nem csak a karácsonyfa alatt lehet csomag. Bármikor, bárhol rátalálhatsz."
(Csitáry-Hoch Tamás)


Természetesen a horgolás marad továbbra is a kedvencem, de a kötés gyorsan elorozta a második helyet nálam. Elég nehéz volt átállnom a két tűs megoldásra az egy helyett. A kampós, meg egyenes végekről csak nem is beszélve. De a sima öltés már megyeget. Nem túl gyorsan, de jobban, mint mikor elkezdtem.
Ma pedig volt egy kis szabadidőm, és maradék barna fonat felhasználva kötöttem egy téglalapot. Csak sima szemekből készült.
A díszítéshez szükségem volt még fehér fonalra, zöld és piros filcre, fehér hímzőfonalra, egy horgolótűre és egy kötőtűre, valamint két gombra. 
Mindenképpen szerettem volna karácsonyi ,,kiadást" csinálni ezért is választottam ezeket a levelek. (Egyébként ezeket hogy hívják, de tényleg?! :D)
A téglalapot fehér fonallal körbehorgoltam, hogy ,,havas" legyen.
És most a ,,születés" képekben:

Még a munka előtt...
Darabokban hevert az egész, és nem láttam, hogy mi lesz belőle xD


Készen :)


Remélem nektek is annyira teszik, mint nekem <3

Ha van egy kis kedvetek, mindenképpen próbáljátok ki a kötést is, megéri. :)
Kicsit más téma: Mint azt látjátok, megújult kicsit a blog kinézete, dinamikusabb lett. Várom a véleményeket, hogy egyszerű-e rajta eligazodni, vagy sem. Feliratkozhattok továbbra is jobb oldalon van fent egy fülecske legfelül, oda kell kattintani. :)

Szép napot!

Viki


angyal

Horgolt (lap) angyalka-crochet angel applique

11:15

Már néhányan megkerestetek azzal a kéréssel, hogy írjak le olyan angyalka-mintát, ami lapos.
Kaptam is üzenetben egy kívánt angyalka fényképét, (sajnos nem tudom, honnan van a kép, szóval azt nem tudom nektek belinkelni :( ) ami, nos, hát nem sikerült maradéktalanul, de ennek alapján készítettem el a saját horgolmányomat.
Nem bonyolult a minta, csak nagyon kell figyelni, mi hová kerül. (habár ez a horgolásnál már csak így van.)
Nos...


1.sor.: fej: Varázshurokba készül 14 rp

2.sor.:Mindenhová kerül 2-2 félpálca (28)

3.sor.: glória: 5 lsz a tűtől lévő harmadik szembe kúszóval leöltve. Hatszor készítjük el ezt, így meg is van a glóriája az angyalkának.
A maradék szemeket áthidalva horgolunk 8 lsz-et, ezzel egy ívet hozunk létre. 

4.sor.: Az ívbe hogolunk 12 félpálcát, ezzel elkezdjük a testet. 

5.sor.: 1-1 1rhp+1 lsz (12 félpálca+12 lsz)

6.sor.: 1-1 1rhp+2 lsz (12 félpálca+24 lsz)

7.sor.:A két lsz-es ívekbe készítünk 2-2 1rhp-t, közéjük 1 lsz-et.
8.sor.: az első négy lsz-ívbe horgolunk 2-2 1rhp-t, közöttük 1 lsz-mel, majd a 
A következő 3 lsz-es ívbe kerül *3 1rhp+2 lsz+3 1rhp, majd a maradék négy darab ívbe kerül 2-2 1rhp, közöttük 1 lsz.
9.sor.: Ugyanaz, mint az előző sor, csak a pálcák közé nem egy, hanem KETTŐ lsz  kerül.
10.sor.: szárny: 3 lsz, egy pikó, 3 lsz, majd kúszószemmel bekapcsolunk 2 pálca közé. Ezt csináljuk meg most 4-szer *3 1rhp+2 lsz+3 1rhp*, majd 3 lsz, egy pikó, 3 lsz, majd kúszószemmel bekapcsolunk 2 pálca közé. Ezt csináljuk meg ismét 4-szer.

Elvágjuk a fonalat, aztán bekapcsolunk a középső szoknya részhez, most csak azt fogjuk horgolni.

2 lsz lsz minden sornak az elején és a végén, a végén ezt kúszóval apcsoljuk majd az alatta lévő pálca tetejébe, de ezt nem fogom mindig leírni, vegyétek azt, hogy ott van :)

11.sor.: Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz, majd a következő pálcacsoport elé, tehát van most 3 nagyon pálcacsoportunk, ami áll 2x3 1rhp-ból, közöttük egy lsz-mel. Két nagy pálcacsoport közé készítünk 1 1rhp-t. Az ívbe horgolunk horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz,Két nagy pálcacsoport közé készítünk 1 1rhp-t. Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz.

12.sor.: Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz, majd a következő pálcacsoport elé, tehát van most 3 nagyon pálcacsoportunk, ami áll 2x3 1rhp-ból, közöttük egy lsz-mel. És minden ilyen nagy csoport között van 1 1rhp. Na most ennek a pálcának mindkét oldalára kerüljön 1-1 1rhp.  Az ívbe horgolunk horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz,Két nagy pálcacsoport közé készítünk 2 1 rhp-t (az alatta lévő 1 1rhp két oldalára. Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz.

13.sor.:Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz, majd a következő pálcacsoport elé, a két 1rhp KÖZÉ kerül 2 1rhp, közéjük 2 lsz. Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz, majd a következő pálcacsoport elé, a két 1rhp KÖZÉ kerül 2 1rhp, közéjük 2 lsz. Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz.

14.sor.: Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz, majd a következő pálcacsoport elé, a két 1rhp KÖZÉ kerül 2x2 1rhp, közéjük 2 lsz. Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz, majd a következő pálcacsoport elé, a két 1rhp KÖZÉ kerül 2x2 1rhp, közéjük 2 lsz. Az ívekbe horgolunk 3-3 1rhp-t, közéjük 1 lsz.

15.sor.: Az ÖSSZES ívbe, ami a szoknyán van kerül 2x 3 1rhp, közöttük 1 lsz.
16.sor.: Az ÖSSZES ívbe, ami a szoknyán van kerül 2x 3 1rhp, közöttük 1 lsz. És a pálcacsoportok közé is kerül 1 lsz.

17.sor.:Az ÖSSZES ívbe, ami a szoknyán van kerül 2x 3 1rhp, közöttük 1 lsz. És a pálcacsoportok közé is kerül 2 lsz.

18.sor.: Minden első ívbe kerül *4 1rhp, 2 lsz, 4 1rhp*, a második ívbe (ami az eredeti nagy pálcacsoportok között van)  pedig kerül   2 1rhp, közöttük 2 lsz.

Ha ez megvan, akkor az egész mintát kötbehorgoljuk rp-val, hogy szép legyen a széle.
Majd itt is külön tudjátok körbehorgolni a szoknyát és külön a  szárnyakat a fejjel. 

Húh, remélem nem lett nagyon érthetetlen, igyekeztem a legtöbbet kihozni az esti agyműködésemből :D ! Ilyen hosszú leírást még nem készítettem, de nagy öröm volt, kiötletelni. :)

Csak ügyesen, készüljetek az ünnepekre!

Ha tetszik a blog, akkor iratkozzatok fel oldalt a ,,Vándorok" közé, vagy pedig megtaláltok itt Facebookon: katt!
Szép napot! 

Viki





gyertyatartó

Horgolt gyertyatartó

7:47

Közeleg a karácsony, akár szeretjük akár nem. Én most abban az időszakban vagyok, hogy az ünnepi hangulat kitölti a napjaimat. Kézzel lábbal készítem a díszeket, és kimondottan örültem ennek a gyertyatartónak. Azóta nagy kedvenc lett itthon, már annyi is horgolt jó néhányat. Az eredeti mintát Olga oldalán találtam. :) Köszönöm is neki. :*



1.sor.: 8 lsz-et körré kapcsolunk
2.sor.: 3 lsz magasítás, ami az első 1rhp helyettesítője, és ezen kívül készítünk 23 1rhp-t. (24)
3.sor.: 4 lsz magasítás. Minden pálca tetejére kerül 1-1 1rhp, közéjük 1-1 lsz kerül
4.sor.: 6 lsz magasítása. Minden pálca tetejére kerül 1-1 1rhp, közéjük 3-3 lsz
5.sor.: 5 lsz magasítás. Minden pálca tetejére kerül 1-1 1rhp, közéjük 2-2 lsz.
6.sor.: 5 lsz magasítás. Minden pálca tetejére kerül 1-1 1rhp, közéjük 2-2 lsz.
7.sor.: 1 lsz magasítás. minden ívbe kerül 2-2 rp, a pálcát tetejére kúszószem.
8.sor.: most jön a szirmok készítése. Minden második kúszószembe horgolunk szirmokat. 4 1rhp és közéjük 1-1 lsz. (1 1rhp-1lsz-1 1 rhp-1 lsz-1 1 rhp- 1 lsz-1 1 rhp) A következő kúszószembe kúszóval leöltünk
(ez egy kicsit más, mint az eredeti leírás)

Egyszerű teamécset rakhattok bele nyugodtan, de azért figyeljetek, nehogy begyulladjon, elvégre csak fonal. :)
A fény nagyon szépen átszűrődik a lyukakon, és mintát vetít a felületre.
Sok sikert hozzá!

Szép napot!

Viki

fonal

Fonalmánia... meg egy kis karácsonyi hangulat

8:17

Nem túl régen készítettem egy bejegyzést, amiben örömmel taglaltam, milyen horgolás-mániám van. Na azóta sem csillapodott ez, sőt... talán még fokozódott is, mert tanulgatom kötni is, így most már az olyan darabokon is megakad a szemem.
Hoztam is jó néhány képet, ami fonallal kapcsolatos, viszont, mivel már csak néhány hét van karácsonyig, gondoltam adok egy kis hangulatcsinálót hozzá...
Íme... :)

Nemsokára készülhetnek a mézeskalács figurák, addig is azonban itt vannak kerámiából.

Igaz, hogy még mindig nincs téli hideg, de azért nem árt jól felöltözni...

...és hát elkészíteni sem utolsó élmény a hasonló darabokat.

Hóembereket, szarvasokat, Mikulásokat már mindenütt látni

Kesztyűre még nincs szükség, de reménykedjünk benne, hogy karácsony napjaiban lesz...

Ti saját készítésű díszeket tesztek a fára, vagy pedig vásároltakat?

Csavart mintás (gépi) kötött sapka

Mintha horgolt lenne a manó lába... :)

Gyönyörű az a sok fonal...

Horgolt végű textil szaloncukor

Sálak,sálak,sálak
Szép napot nektek, és jó készülődést!

Viki

csizma

Horgolt Mikulás-csizma

4:36

Aki követ engem itt facebook-on, az már biztosan látta, hogy elkészítettem az első videómat. Egy horgolt Mikulás-csizmát készítek el benne, ami tökéletes ajándékkísérő vagy karácsonyi dekoráció lehet.
A videó három részben került fel youtube-ra, mert még nem tudom maradéktalanul tökéletesen használni, de már igyekszem felfedezni a rejtélyeit. :D
1.sor.: 10 lsz készítése
2.sor.: 2 lsz magasítás, és a tűtől lévő harmadik szembe horgolunk még egy 1rhp-t, így az első lsz-hez két 1rhp fog tartozni. A következő szemekbe is kerül 1-1 1rhp, de az utolsó szembe 3 1rhp kerüljön! (13)
3.sor.: 1-1 1rhp (13)
4.sor.: 1-1 2rhp (13)
5.sor.: 7 1rhp a következő 7 szembe, aztán fordítjuk a mintát! (7)
6.sor.: 1-1 1rhp (7)
7.sor.:1-1 1rhp (7)
Elvágjuk a fonalat, és bekötjük a fehéret.

8.sor.:2lsz magasítás, és ugyanabba a szembe jön még 3 1rhp (tehát az első szemhez 4 1rhp tartozik.) Minden további szembe kerül 1-1 1rhp, az utolsóba pedig 4 1rhp. (13)
9.sor.: mindenhová kerül 1-1 félpálca (13)

Akasztót is érdemes készíteni, de persze nem kötelező. Én összefogtam a fehér és a másik színű fonalat, és 20 lsz-et készítettem belőle.

                                                          1.rész

                                                            2.rész

                                                          3.rész

Sok sikert hozzá! :)

Viki

angyal

Karácsonyi kiadás...időnap előtt

8:01

Érdemes karácsony előtt már jóval elkezdeni a készülődést, hiszen nem csak otthonra, de vásárokra is készülhetnek horgolmányok.
Én mindkettőre horgolom őket, bár még csak annyi van kész, amennyit a képen lehet látni. :) Ezek az elsők, szóval nézzétek el, ha kicsit idomtalanak! :D
Minden leírást magyar horgolós oldalakon találtam.
Az angyalkát a horgolastanfolyam.blogspot.hu oldalán és a szaloncukrot is szintén itt, a http://horgolastanfolyam.blogspot.hu-n  találtam. A hópihéket és a harangot pedig a kreativcafe.hu oldalán.
Egyébként eredetileg karácsonykor tetszett meg a horgolás, mert nagymamám ,,nagyipari" mennyiségűt volt képes belőlük csinálni. :D
 Azért nem is írok leírást hozzájuk, ahogyan eddig terveztem, mert ezen a két oldalon tökéletesen le van vezetve minden, és inkább azt tervezem, hogy a nagyi-féle angyalok leírását mutatnám majd be nektek később. :)
Várom a karácsonyi ötleteket, tegyük együtt különlegessé a tél legkedvesebb ünnepét! :)

Szép napot!


Viki