amigurumi

Így döntsd el, ki horgoljon neked!

1:33

Néhány évvel ezelőtt még csak kevesen foglalkoztunk az amigurumikkal hivatalosan, ma azonban már egyre többen vagyunk. Ahogy a piac szélesedik, sajnos egyre több a silány minőség is. Épp ezért most egy kicsit a vásárlói döntést szeretném megkönnyíteni azzal, hogy összeszedek nektek néhány pontot, ami segíthet kiválasztani, kivel horgoltassatok.

alapanyag

Hogyan válasszunk fonalat?

9:25


Aki beleszeret a kötésbe vagy a horgolásba, pontosan tudja, hogy mennyi időt lehet eltölteni azzal, hogy egy-egy üzletben "csak úgy" letapizzuk a gombolyagokat, vagy hogy a webáruházakban az összetételt elemezgetjük.

Érdemes azonban mindig valamilyen tervvel elkezdeni a válogatást. Én az évek során rájöttem, hogy folyamatosan pótolnom kell a készletet, legalább az alap színekből mindig lennie kell a dobozban egy-két gombolyagnak. Így nem érhet váratlanul semmilyen szuper minta. A leggyakrabban vásárolt fonal nálam a krém, a fekete és a fehér, de van, hogy én is elcsábulok a színátmenetes vagy extrém színű fonalak iránt.

A tervbe persze az is beletartozik, hogy amigurumizni szeretnénk, ruhát horgolnánk, vagy valami egészen mást. Mint ahogyan tudjátok, én figurákat készítek 99%-ban, így mindig ilyen típusú fonalakat kutatok. Az elmúlt egy-két évben pedig végre megtaláltam azt, ami a legjobban kezelhető. A Gombolyda Guru és az Alize Bella számos gyönyörű színben kapható. A Guru 100% pamut, így simán vegyíthető a Catania-val. Mivel ezek a kedvenceim, egyértelmű volt, hogy a webáruházban is ezeket szeretném árulni, hiszen az a cél, hogy jó alapot tudjak biztosítani nektek, aztán pedig csak horgolnotok kell...

A fonalak összetétele, tapintása természetesen nagyon befolyásoló tud lenni, épp ezért csak bátorítani tudlak titeket, hogy próbáljatok ki minél több fajtát és márkát! A címkékre figyeljetek, hiszen ezeken fel van  tüntetve a mosási és vasalási útmutató, az összetétel, és az hogy milyen méretű tűre van szükség hozzá! A fent említett márkákhoz én a kettes, valamint a két és feles tűt javaslom, ha horgolásról van szó. Természetes befolyásoló az is, hogy mennyire horgol valaki szorosan/lazán.

Kis műhelytitok, hogy bár a Bella kicsit vékonyabb típus, mint a Guru, mégis nagyon jól lehet őket együtt használni, nálam több figuránál is ezt láthatjátok most is.


amigurumi

A Gombolydából...

6:58

Az elmúlt egy-két hét nyűgössége után végre ismét azt érzem, hogy energikus vagyok, és egyszerre millió meg egy dolgot csinálnék. Az agyam persze a munkában is pörög. Ma hamarabb elszabadultam a szerkesztőségből, és néhány utcával arrébb betértem a Gombolydába. Mióta Debrecenben dolgozok, tanulok (most már élek is), időről-időre felkeresem az üzletet, mert nagyon kedvelem. Széles választékuk, és remek eladóik vannak, így az ember horgolnivágyó lánya szívesen vásárolgat mindenfélét. (Még olyat is, amire nincs szükség... lásd az én gyakori esetemet!)
Így végül nyolc gombolyag meseszép színű fonallal, egy kettes horgolótűvel, egy doboz szemjelölővel és néhány biztonsági szemmel blattyogtam ki a villamosomhoz. Idehaza pedig alaposabban megcsodáltam, megszagolgattam őket, és alig várom, hogy elkezdjem felhasználni őket. Néhány ötletem mindig van, tudjátok... ;)

És amit vettem:


Tudom, hogy mindkét fajta fonal nagyon népszerű, de még nem próbáltam őket eddig valamiért. Az olcsóbb kategóriába sorolhatóak, és csudajó a tapintásuk, a színeik között pedig megtalálhatóak a nagyon élénk és a finomabb pasztell színek is.


Bevallom őszintén, egy Tulip tűvel szemeztem, de mivel véges a pénztárcám, így az olcsóbbnál maradtam.

Jó, jó, szemjelölőre már tényleg nem volt szükségem, mert eddig is megoldottam a gemkapcsokkal, de nem volt szívem otthagyni, hiszen olyan gyönyörűek. 

Legyen szép napotok!

Viki

alize

Pihe-puha fonalszállítmány

3:31

Néhány perce érkezett hozzám a futár, és meghozta a napok óta várva várt csomagot. 6 gombolyag fonalat rendeltem a Wooltex oldalról. Nem túl régen az utamba került az oldal, és csak nézegette, nézegettem a fonalak, egyszerűen nem tudtam ellenállni nekik. Egytől egyik mind gyönyörű, és az áruk is igazán pénztárcabarát volt. Biztos vagyok benne, hogy máskor is fogok rendelni, mert nem csalódtam, miután kibontottam a dobozt.
Nézzétek csak! ;)

Íme a ,,kis" csapat. Szebbnél szebbek, nem igaz?

A legeslegpuhább fonal a világon, amire nem is számítottam. Már alig várom, hogy valami pihe-puha dolgot varázsoljak belőlük. :)
A szivárvány színeiben pompázik ez a két óriásgombolyag. :)

És közelről láthatjátok, hogy szép vastag fonalak.

Már nagyon régóta birizgálja a fantáziámat a dekorfonal, szóval most fülig ér a szám. :) Már meg is vannak a tervek.

Ha valami szuperséges fonalra vágytok, nézzetek szét a Wooltexen. Ide kattintva elérhetitek: IDE

Szép napot, beléjük is döföm a tűmet! <3

Viki

fonal

2.lecke:Hogyan válasszunk fonalat?

0:52

Úgy, ahogyan a tűkből is létezik számos fajta, úgy a fonalak mérete, vastagsága sem ugyanolyan. 
Ugyanolyan fonalat használunk többnyire horgoláshoz és kötéshez is. Általában gombolyagban, 50 vagy 100 grammos súlyban lehet kapni. Anyagukban lehetnek természetesek, vagy akár szintetikusak is. A vastagabb fonalak több szál összesodrásával készülnek, de más vastagságú maga a szál is, hiszen különböző a gyapjú, a műszálas és a pamut fonal is. 
A horgoláshoz a gyapjú és a növényi vagy állati eredetű fonalat ajánlom, az vált be eddig a legjobban. Ezek nagyon puhák és rugalmasak. De mikor gyerekeknek, babáknak horgolok, akkor szintetikus anyagot, vagy pamutot választok, mert azok jól bírják a ,,gyűrődést" és a mosást. 
Kezdetnek mindenképpen ajánlanám a görcsöktől (bolyhoktól) mentes fonalat, mert azzal nehezebb horgolni, elrejtik ugyanis a szemeket. Mai napig nem igazán szeretem ezeket, bár idővel a színátmenetes fonalakat nektek is érdemes kipróbálni, mert gyönyörű dolgokat lehet belőle készíteni. 

Ha nincs a közeletekben kifejezetten fonalakat áruló üzlet, akkor érdesem szétnézi textilboltokban is. És ha van kedvetek ugorjatok be olykor egy-egy turkálóba, mert rengeteg fonal-kincset találhattok bontatlan, vadonatúj állapotban. Néhányszor volt már ezzel kapcsolatban szerencsém.

Fonalvásárláskor mindig nézzétek meg a papírt. Ezen fel van tüntetve, hogy a fonal milyen vastagságú, hány méter hosszú gombolyagról van szó és hogy hány fokon mosható. A gombolyagokból pedig a munka végén érdemes egy 10 cm-es darabot eltenni, hogy tudjuk, esetleg ilyen fonalat kell még vennünk utánpótlásként.

Viszont vannak úgynevezett textilfonalak, melyek vastagságuk miatt tökéletesen alkalmasak szőnyeg készítéséhez például a fürdőszobába. Ha nem akartok rendelni, vagy vásárolni ilyeneket, akkor akár házilag, elhasznált pólóból is készíthettek 1-1 gombolyagot. Ennek a neve a pólófonal. ilyenből készítettem már tárolókat, kosarakat is.

Jó nézelődést, ugorjatok be a Facebook oldalra is, még több ötletért!

Szép napot!

Viki

Képek forrása: Pinterest és Horgolmány

fonal

Fonalmánia... meg egy kis karácsonyi hangulat

8:17

Nem túl régen készítettem egy bejegyzést, amiben örömmel taglaltam, milyen horgolás-mániám van. Na azóta sem csillapodott ez, sőt... talán még fokozódott is, mert tanulgatom kötni is, így most már az olyan darabokon is megakad a szemem.
Hoztam is jó néhány képet, ami fonallal kapcsolatos, viszont, mivel már csak néhány hét van karácsonyig, gondoltam adok egy kis hangulatcsinálót hozzá...
Íme... :)

Nemsokára készülhetnek a mézeskalács figurák, addig is azonban itt vannak kerámiából.

Igaz, hogy még mindig nincs téli hideg, de azért nem árt jól felöltözni...

...és hát elkészíteni sem utolsó élmény a hasonló darabokat.

Hóembereket, szarvasokat, Mikulásokat már mindenütt látni

Kesztyűre még nincs szükség, de reménykedjünk benne, hogy karácsony napjaiban lesz...

Ti saját készítésű díszeket tesztek a fára, vagy pedig vásároltakat?

Csavart mintás (gépi) kötött sapka

Mintha horgolt lenne a manó lába... :)

Gyönyörű az a sok fonal...

Horgolt végű textil szaloncukor

Sálak,sálak,sálak
Szép napot nektek, és jó készülődést!

Viki

fonal

Egy horgoló szemével...

2:20

Súlyos horgolószenvedélyben szenvedek... Nap, mint nap rá kell erre döbbennem, amikor jövök-megyek a városban, és minden boltban, ahová betévedek, azt lesem, mi készült fonalból, és milyen technikákat használnak. Na jó, általában ezek gépi kötésűek illetve horgolásúak szoktak lenni, de attól még ki lehet gondolni, hogyan lehetne kézzel is elkészíteni őket.
Szeretném most megmutatni nektek, az utolsó pár napom kedvenceit. A képek nem túl jó minőségűek, mert csak telefonnal tudtam őket elkészíteni, de ígérem legközelebb figyelni fogok erre is. :)

És akkor íme:

Imádom a sapkákat, főleg az ilyen pihe-puha fajtákat...            


Ahogy most ismerkedem a kötés rejtelmeivel egye inkább megtetszik. Már alig várom, hogy ilyeneket tudjak készíteni. :)



Ha pedig már sapkáról van szó, akkor a sálak is képbe jönnek.


Az ékszerboltokban is rá bukkanni egyre sűrűbben horgolt, fonott technikával készült holmikra.


Bevallom, nekem ez a legnagyobb kedvencem azok közül, amiket az utóbbi időben láttam.


Bepillanthattok a birodalmamba, a Cikk-cakkba, ahol már csaknem törzsvásárlónak számítok.  






Rengeteg fonalam van, de legszívesebben mindig vinnék újabbakat és újabbakat!



Szép napot nektek, iratkozzatok fel jobb oldalon a ,,Vándorok" közé és Like-oljatok Facebookon!

Szép napot nektek, horgolásra fel!


Viki



fonal

Welcome Yarn!

8:29

Welcome Yarn!

Sziasztok! Viki vagyok, remélem hosszútávú látogatói lesztek az oldalnak, igyekszem minél több horgolás-mintát, technikát és ötletet megismertetni veletek!
Még csak kezdő vagyok, de nagy örömem lelem abban, hogy néhány színes fonalból, milyen csodás dolgokat lehet készíteni.
Hamarosan jövök az első bejegyzéssel, ahol szirmos karkötőt segítek nektek horgolni.

Szép napot!
Viki