crochet

Horgolt varázshurkos nyuszi

6:36

A Ravelry a barátunk. Mondtam már ezt néhányszor, de mikor ilyen gyöngyszemekre bukkan az ember, akkor azért még elmondja egyszer-kétszer. Így voltam ezzel, mikor ennek a nyuszinak az ingyenes mintáját megtaláltam. Készítettem is rögtön kettőt, mert hát párban szép az élet. :) Link: http://www.ravelry.com/patterns/library/quick-easter-bunny-applique


De akinek nincs türelme végignézni, annak itt van szöveggel is. :)

1.sor.: varázshurokba készítünk 12 1rhp-t
2.sor.: mindenhová 2-2 félpálca (24)
3.sor.: 3 lsz magasítás, maj ugyanide 3 darab 2rhp, és 1 1rhp. Ez a fej.
4.sor.: most jön az első fül. 8 lsz-et horgolunk, és a tűtől lévő másodikba készítünk 1 rp-t, a következőbe 1 félpálcát majd az azt követő 4 szembe 1-1 1rhp-t. Az utolsó szembe jön egy félpálca. A fület oda rögzítjük, abba a szembe, ahol a fej készült. A második fül is ugyanígy készül.

Most a tűtől lévő nyolcadik szembe elkúszunk kúszószemmel. Itt lesz a farkincája. Készítünk 2 lsz-et, valamint 3 félpálcát, és készen is van. A következő két szembe megint kúszót csinálunk, aztán készítünk 2 lsz-et magasításnak, és a következő 5 szembe jön 1-1 félpálca. Ez lesz a lába a nyuszinknak.
Ha valaki szeretne, varrjon neki bátra szemet, orrot és szájat.

És a húsvét közeledtével úgy gondoltam, csinálok egy videót, tehát fogadjátok szeretettel! Horgolásra fel!



Viki

amigurumi

Nyuszi sütiben

8:17

Na mit rejt a süti? Naná, hogy egy nyuszit. Akik követik a facebook oldalt, annak biztosan feltűnt, hogy mostanában élek-halok a horgolt tapsifülesekért. Hát elkészítettem egyet, igaz, hosszabb időbe telt mint gondoltam, mert a befejezéséig nagyon sok dolog közbejött, ami miatt félbe kellett őt hagynom. De most befejeztem végre!

A mintát a littleyarnfriends oldalán találtam, és mivel kifejezetten kéri az alkotó, hogy ne fordítsuk le a mintát, ezért én sem teszem. :) De az ő mintája is nagyon szuper, érhető és világos, így akinek már van egy kis amigurumis tapasztalata, az rövid időn belül el tudja készíteni. 

Nagyon kecés fonal kellett hozzá, és hármas tűvel horgoltam. A fülén lévő masnihoz való szalagot méteráru boltban vettem. (1m/50 ft).
A nyuszi alatt egy rétnyi virág van, amit nem én, hanem a nagymamám készített, akárcsak a mögötte lévő gyönyörű kosarat. Van még néhány itthon, ha kíváncsiak vagytok rájuk, akkor szívesen megmutatom.

Sok sikert! :) Várom a képeiteket!

Viki